Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

W dniach 7-11 czerwca w naszej szkole zrealizowano projekt „Innowatorium. Tydzień Przedsiębiorczości”. Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
Zajęcia skierowane były do młodzieży liceum z klas 2Ap i 2Cpa. Projekt stanowił alternatywę dla lekcji z podstaw przedsiębiorczości oraz godziny wychowawczej. Warsztaty prowadzone były przez doktorantów uczelni. Szkolenie zostało zrealizowane online przy wykorzystaniu platformy Microsoft Teams.

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w wieku 76 lat odeszła od nas Pani Stefania Łukasiewicz, długoletnia nauczycielka geografii w naszej szkole.
Pani Stefania ukończyła studia na UMCS-ie w 1968 roku. Początkowo pracowała w Szkole Podstawowej w Żyrzynie. W naszej szkole rozpoczęła pracę w chwili jej powstania, we wrześniu 1972 roku i pracowała w niej do 2010 roku. Kierowała szkolną świetlicą, była opiekunką drużyn harcerskich i organizatorką obozów. Niemal całe swoje zawodowe życie związała z KEN-em. W pamięci uczniów zapisała się jako znakomity nauczyciel geografii, życzliwy pedagog, osoba pełna ciepła i empatii. Będzie nam jej brakowało...

W ostatnią środę uczniowie naszego Liceum, którzy wyrazili taką wolę, zaszczepili się przeciwko COVID-19. Akcję zorganizowała szkoła we współpracy z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej, mieszczącym się w Dęblinie przy ul. Rynek 14. Dziękujemy przychodni za sprawną i bezbolesną organizację szczepienia naszych uczniów. Zachęcamy wszystkich niezdecydowanych. To naprawdę nie boli:)

Klasy trzecie udały się do puławskiego portu i, jak na prawdziwych piratów przystało poszukiwali ukrytego tam skarbu. Odnaleźli kilka złotych monet i wykonali kilka ciekawych i wcale nie łatwych zadań. Musieli wykazać się niezwykłą pomysłowością, a przede wszystkim umiejętnością współpracy. Dla nich to nie problem napisać nazwę święta będąc na całkowitym pustkowiu. A ułożenie emotki przedstawiającej radość - to bułka z masłem. Kiedy zgłodnieli czekał na nich przepyszny posiłek dostarczony przez niezastąpionych rodziców – pizza! Ten dzień był pełen wrażeń i na pewno trzecioklasiści zapamiętają go na długo.