Wycieczki
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

W czwartek 10 czerwca 2021 r. klasa 7 b pod opieką p. Agnieszki Szczerbetki, p. Martyny Fijałkowskiej oraz p. Agnieszki Peplińskiej wyruszyła na długo wyczekiwaną wycieczkę do Farmy Iluzji w Trojanowie.
Z Puław wyjechaliśmy o 9.00 i już po godzinie dotarliśmy do parku rozrywki - celu naszej podróży. W tym niezwykłym miejscu poznaliśmy różne nietypowe instalacje i eksponaty, które miały za zadanie oszukać nasze zmysły, zdawały się przeczyć prawom grawitacji.

Z okazji Dnia Dziecka klasa 1b wybrała się na wycieczkę do Bronowic , gdzie wspaniale spędziliśmy czas z alpakami. Są to cudowne zwierzęta, które sprawiły dzieciom wiele radości. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat alpak, mogliśmy dotknąć ich wełny, zobaczyć, co jedzą, a nawet wybrać się z nimi na krótki spacer. Na koniec upiekliśmy kiełbaski, które po zabawach na świeżym powietrzu smakowały wybornie.

Z okazji Dnia Dziecka klasa IA wybrała się na pieszy rajd do Parchatki. Lessowymi wąwozami dotarliśmy do miejsca, w którym czekało już na nas ognisko, gdzie mogliśmy upiec kiełbaski. Nie zabrakło aktywności fizycznej, w tym zawodów sportowych. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

W poniedziałek, 5 października klasa II LEg razem z wychowawczynią  panią Lidią Sołtys i panem Łukaszem Krzemińskim wybrała się na integracyjny spacer po Puławach. Spod budynku szkoły grupa przeszła pod pałac Czartoryskich, gdzie mieliśmy szansę wykazać się swoją wiedzą historyczną. Wystąpiliśmy bowiem w roli przewodników opowiadających dzieje puławskich zabytków.

Dnia 16 września 2020r. uczniowie klasy 2LCpa pod opieką p. Jolanty Lewandowskiej oraz p. Agnieszki Szczerbetki uczestniczyli w "Projekcie kolekcjonowania doświadczeń" zorganizowanym przez fundację ORLEN. Dzięki tym zajęciom mogli dowiedzieć się jak powstały i przekształcały się najsłynniejsze zabytki naszego miasta. Historię ogrodu puławskiego opowiadała p. Dominika Rodzoch - Młotkowska, która sprawiła, że uczniowie czuli się jak na żywej lekcji historii. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy wziąć udział w tych zajęciach i dowiedzieć się czegoś więcej o Puławach.

Dnia 6 lutego 2020 r. klasa 1LBp pojechała na  wycieczkę do Warszawy. Uczniowie zapalili znicze na grobach znanych polskich pisarzy na Powązkach. Kolejnym punktem naszego wyjazdu była wybitna sztuka teatralna pt. „Stowarzyszenie umarłych poetów” w OCH- Teatrze,  która pozostanie nam na zawsze w pamięci. Spektakl opowiada o nauczycielu stosującym  niekonwencjonalne metody nauczania, dzięki którym rozbudza on w swoich uczniach umiłowanie poezji, miłość życia, prawo do marzeń, wolności i buntu. Rewelacja !!!

W poniedziałek 03.02.2020 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas pierwszych liceum z Przedstawicielką I Oddziału PKO Banku Polskiego w Puławach. Uczniowie z entuzjazmem na twarzach przywitali zaproszonego gościa. Licealiści mieli okazję wziąć udział w niecodziennej lekcji, którą prowadziła osoba pracująca w banku. Uczestnicy spotkania zadawali wiele pytań odnoszących się do pracy w tej poważnej instytucji oraz dotyczących znaków pieniężnych, urządzeń i przedmiotów wykorzystywanych przy codziennej obsłudze klienta.