CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

Zbliża się Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO. Obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została, jako symboliczna dla literatury światowej, bo w tym dniu zmarli m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir.

Klikawa, 20.04.2021r.

Cześć Ziemio!

Na wstępie bardzo serdecznie Cię pozdrawiam.

Piszę ten list, aby Cię powiadomić o zmianach, jakie nastąpiły w moim otoczeniu, które będą miały korzystny wpływ zarówno na Twoje, jak i na moje życie.

Link do spotkania

Uczniowie klas I-III już za kilka dni wezmą udział  w teście wiedzy organizowanym przez PKO Bank Polski. Będzie się on odbywał się w dniach 19-25 kwietnia. Zakres tematyczny obejmuje: cyberbezpieczeństwo, przedsiębiorczość, oszczędzanie, ekologię, zdrowe odżywianie i sport. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia!

14 kwietnia obchodzimy święto państwowe, upamiętniające rocznicę przyjęcia w 966 r. przez Mieszka I chrztu, symboliczny początek chrześcijaństwa w Polsce. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju, które zdeterminowało późniejsze dzieje Polski. Przyjęcie chrztu przez Mieszka I jest uznawane  za początek państwowości polskiej. Wraz z przyjęciem chrześcijaństwa Polska "weszła" do Europy, stając się częścią cywilizacji łacińskiej.

Co roku w naszej szkole w marcu świętujemy Międzynarodowy Dzień Języka Francuskiego, który poświęcamy uczczeniu kultury francuskojęzycznej. Ten dzień jest bardzo ważny, ponieważ sympatyków języka francuskiego łączy nie tylko celebrowanie języka, lecz także wartości takie jak: równość, solidarność i tolerancja.

Zgodnie z protokołem jury międzyszkolnego konkursu plastycznego " Podziel się radością " laureatami zostało 10 uczniów naszej szkoły. Są nimi: Wiktoria Bielak z klasy II a, której praca zajęła I miejsce. Wielkie brawa! Nikodem Ambroziak z klasy II b i Agata Piekarska z klasy II a zdobyli II miejsce, a Wiktoria Kiraga z klasy I a - III miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Jan Dzięgielwski z klasy II a, Jan Madejski i Maja Sadurska z klasy II b, Adam Słota z klasy I b oraz Jam Wójcik i Natalia Wyrembska z klasy II b.