CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

W piątek 20.03.2015r. w naszym Gimnazjum odbył się Dzień Samorządności. W tym roku uczniowie mieli za zadanie samemu prowadzić swoje lekcje, podczas których mogli wymyślać różne konkursy i zabawy, takie jak np. kalambury. Na wielu lekcjach odbyły się zajęcia zgodne z tematyką przedmiotu – uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli. Pomysł ten okazał się „strzałem w dziesiątkę” i dzięki niemu zajęcia były wesołe, a uczniowie nie musieli martwić się sprawdzianami lub pytaniem.

Tradycją szkoły staje się doroczne spotkanie najlepszych uczniów gimnazjum i liceum w Puławskim Parku Naukowo - Technologicznym. 12. marca 66 wyróżnionych uczniów wzięło udział w uroczystości wręczenia Nagród Dyrektora Szkoły ZSO im. KEN w Puławach. Honorowy patronat nad uroczystością objął prezydent miasta, pan Janusz Grobel. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: pan Tadeusz Kocoń  - wiceprezydent Puław, przedstawiciele Rady Miasta

Młodzież naszego gimnazjum i liceum uczestniczyła ostatnio w nietypowej lekcji historii.
Odbyła się ona w ramach cyklu spotkań z historykiem i regionalistą, panem Zbigniewem Kiełbem z  Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Puławy.
Zajęcia, w których uczestniczyliśmy, były wzbogacone o prezentację multimedialną ukazującą zmiany, jakim na przestrzeni lat uległy Puławy. Zmiany te zostały zaprezentowane w oparciu o trzy przełomowe wydarzenia w historii naszego miasta.

Dnia 24.02.2015 w ramach działań profilaktycznych wpisujących się w projekt „Kodeks walki z rakiem” uczniowie klasy 1LC uczestniczyli w koncercie charytatywnym na rzecz Hospicjum im. bł. Matki Teresy w Puławach, organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej. W czasie koncertu dostępne były cegiełki, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz hospicjum. Impreza była połączona z wykładem na temat raka piersi i szyjki macicy oraz profilaktyki tych nowotworów. 

W sobotę, dnia 28 lutego, wolontariusze z naszej szkoły pod opieką Pań: Joanny Droździel i Lidii Sołtys udali się na uroczyste otwarcie nowego Schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Komunalnej.
Wszyscy zebraliśmy się przed urzędem miasta, skąd autobusem komunikacji miejskiej pojechaliśmy do starego schroniska na ulicę Dęblińską. Zabraliśmy ze sobą dla czworonogów karmę, którą zakupiliśmy z datków, ofiarowanych przez uczniów naszej szkoły. Żywność zapakowaliśmy do samochodu.

Ostatni dzień stycznia, punkt dziewiętnasta, uczniowie tradycyjnie gromadzą się w murach szkoły. Wszyscy drepczą niespokojnie, dziewczęta poprawiają makijaże, podciągają niesforne podwiązki, chłopcy luzują krawaty. Do oficjalnego rozpoczęcia studniówki pozostają dwie godziny wypełnione podziękowaniami, bukietami kwiatów i częścią artystyczną. W międzyczasie klasy mrowią się, aby uwiecznić ten wyjątkowy wieczór na kartach zdjęć. Podczas oczekiwania na poloneza we własnoręcznie ozdobionej sali jadalnej, podniecenie sięga zenitu.

Dnia 27 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia dla klas trzecich gimnazjum na temat „Rynek pracy i edukacji”. Zajęcia poprowadziła p. Hanna Żyła - doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach. Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie najstarszych klas gimnazjum otrzymali najświeższe informacje na temat rynku pracy, zawodów przyszłości, a także, gdzie należy poszukiwać aktualnych informacji o nowych kierunkach kształcenia i rynku pracy.