CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

W dniach 25-26.02.2021r. mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach "Wnętrza moich marzeń" zorganizowanych przez Wydział Architektury Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Pani dr inż. arch. Kinga Palus w przyjemny i kreatywny sposób nauczyła nas, jak profesjonalnie projektować wnętrza. Podczas zajęć stworzyliśmy m. in. naszą wymarzoną przestrzeń. Każdy z nas mógł wykazać się swymi umiejętnościami oraz odkryć swą artystyczną duszę. Wszyscy miło spędziliśmy czas i mamy nadzieję, że nie były to nasze ostatnie tego typu warsztaty.

Delegacja Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN,  złożona z Dyrekcji, Nauczycieli i przedstawicieli Samorządu Szkolnego,  oddała  cześć bohaterom powojennego podziemia, poprzez symboliczne zapalenie zniczy przed krzyżem poświęconym ofiarom komunistycznej bezpieki.

Tradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii edukacji historycznej i patriotycznej BohaterON. Wspólnie, teraz już z ponad tysiącem innych szkół, upamiętniliśmy bohaterów Powstania Warszawskiego, bohaterów tak ważnego, okupionego darem życia dowodu miłości do Ojczyzny. Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom, którzy zaangażowali się w to działanie. To dla Was jest ten dyplom.

"Czy ofiary nasze nie pójdą na marne
Czy nie spełnione sny wstaną z mogił"
                   ppłk Łukasz Ciepliński

 

Zastanawiacie się czy biblioteki są dziś jeszcze potrzebne? A wiecie, czym są Spotify, Netflix czy Storytel? To biblioteki. Trwałość naszej kultury zawdzięczamy naszym bibliotekom.
Lata temu pewna mała dziewczynka, która miała problem w dogadywaniu się z rówieśnikami, w drodze ze szkoły odwiedzała swój niewielki raj. Wchodziła do miejscowej biblioteki, mijała cytaty o tym, że kto czyta, ten żyje wielokrotnie wypisane na ściennych gazetkach. Przechodziła przez zielone drzwi i witała się z Panią bibliotekarką, a po chwili błądziła między półkami książek. I tak zaczynało się wiele cudownych przygód.

Jedyny taki dzień w roku,
Walentynki,
dzień, który przez cały rok w sercu pozostaje.
Nieważne kontynenty, nieważne kraje.
KEN, „Dziewiątką” zwany,
był, jest i będzie zawsze z Wami.
Dla nas najważniejsi jesteście Wy,
to w tym tajemnica szkolnej miłości tkwi.
Każdego zapraszamy w nasze szkolne progi,
bo dla nas każdy  Gość jest drogi.
Niech Święty  Walenty, przewodnik nasz,
wprowadzi nas w wspaniały czas!!!

Dyrekcja i Nauczyciele 9-tki

9 lutego 2021 r. obchodzimy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) - pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem!”.
Dzień Bezpiecznego Internetu  to święto obchodzone w całej Europie
w pierwszej połowie lutego. Powstało z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.