CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

Nasza szkoła co roku bierze udział w Ogólnopolskiej AKCJI „ Szkoła Pamięta”. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.  To właśnie w tych dniach, w okolicy Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w sposób szczególny pamiętamy o  zmarłych, zarówno naszych bliskich, jak i tych , którzy zapisali się w naszej pamięci.

Zapraszamy wszystkich Uczniów i Nauczycieli do udziału w kolejnej edycji akcji MEN pn. "Szkoła do hymnu". Odśpiewajmy razem "Mazurek Dąbrowskiego" we wtorek 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11! Aby zachować zasady bezpieczeństwa, połączmy się za pośrednictwem komunikatorów i odśpiewajmy hymn on-line. Włączmy się w ten sposób we wspólne świętowanie tej ważnej dla Polaków rocznicy. Chociaż w tym roku nie możemy stanąć do hymnu ramię w ramię, niech stanie się zadość naszej tradycji.

Listopad skłania wszystkich do refleksji i zadumy. Wspominamy w naszych rodzinach tych , których już z nami nie ma. Ten czas natchnął również nas, by wspomnieć byłych nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły, którzy od nas odeszli.
Dziękujemy im  za to, co dla nas zrobili, kim byli i czego nas nauczyli. Będziemy o nich pamiętać i wspominać, aby ta pamięć  była żywa i ponadczasowa.
Wieczny odpoczynek , racz im dać Panie...

Uczniowie klasy II a i II b biorą udział w działaniach w ramach innowacyjnego  projektu „Mój mały świat – Puławy”. Pierwszym zadaniem było sfotografowanie podczas rodzinnego spaceru w parku Czartoryskich, tego, co wzbudziło ich zainteresowanie. Zdjęcia pokazują park z zupełnie innej strony, gdyż nie zawsze są na nich zabytkowe budynki. Wszystkie docenił pan Daniel Mróz – instruktor zajęć fotograficznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.

W związku z udziałem w „NARODOWYM PROGRAMIE ROZWOJU CZYTELNICTWA” nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe z budżetu państwa z przeznaczeniem na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami).
Założeniem programu jest, aby szkoły zaplanowały zakup książek w sposób najbardziej optymalnie wykorzystujący zasoby biblioteki szkolnej do wspierania rozwoju zainteresowań czytelniczych uczniów.

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do V edycji ogólnopolskiej akcji BohaterON - włącz historię. Kampania ma na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz przybliżenie historii Polski i sytuacji Polaków w okresie II wojny światowej.
W poprzednich edycjach uczniowie wysyłali kartki z ciepłymi słowami dla uczestników Powstania, jednak w tym roku akcja przybrała inną formę. 6 października zebraliśmy się na patio wokół napisu "DZIĘKUJEMY" wykonanego przez Katarzynę Hołody i Maję Rudnik z klasy II LAp, aby w geście wdzięczności wykonać pamiątkowe zdjęcie dla powstańców.