CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

Wykonywanie wielkanocnych pisanek to piękna tradycja! A jak może wyglądać współczesna pisanka? Wiele inspiracji odnaleźliśmy na świątecznych jajkach przygotowanych przez uczniów klas 4-tych SP, którzy pochwalili się swoją twórczością, precyzją wykonania i pomysłowością. Wykorzystali wiele materiałów, wręcz zaskakujących, dlatego rozstrzygnięcie konkursu dla klas 4-tych na współczesną pisankę nie było łatwym zadaniem.

Tak, jak zaplanowaliśmy, 22 marca władzę w naszej szkole uczniom oddaliśmy.”Nie samą nauką szkoła żyje”, „ Gdy byliśmy maluchami”. „ Poczuj chemię do muzyki”, „ Wosiaki” to tematy tylko niektórych lekcji, które odbyły się  w tym dniu. Podsumowując, był to dzień, w którym zabawa zdecydowanie królowała nad powagą, bo nie sama nauką szkoła żyje.  Za rok tez witamy wiosnę w naszej szkole, organizując Dzień Samorządności.

Tradycją naszej szkoły jest wręczanie nagród dyrektora za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie po zakończeniu każdego semestru. W tym roku szkolnym za wyniki w nauce w I semestrze zostanie nagrodzonych aż 150 uczniów liceum (20% wszystkich licealistów) i 27 ze szkoły podstawowej (8% uczniów szkoły podstawowej).
Uczniowie, którzy znaleźli się w zaszczytnym gronie najlepszych KEN-u, wyróżniają się wysokimi wynikami w nauce - w  liceum średnia ocen przynajmniej 4,75, a w szkole podstawowej - 5,0.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klas 1-3 postanowili przekazać do puławskiego Domu Dziecka kolorowe kubeczki. Niech pyszne kakao czy słodka herbatka smakują z nich wyśmienicie!

W dniu 9 marca 2021r uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik.

W dniu 11.03.2021 klasa 2LCpb uczestniczyła w kursie online z pierwszej pomocy, który przeprowadził Pan dr Michał Szczerba z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Na wykładzie zostały przedstawione bardzo przydatne, ciekawe, a przede wszystkim praktyczne wiadomości, które każdemu potrzebującemu pierwszej pomocy mogą uratować życie. Poznaliśmy techniki pomocy przedmedycznej u dzieci i dorosłych.