CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

Dzisiaj spotykamy się z uczennicą klasy I LB- Agatą Jarosz – Mistrzynią Ogólnopolskiej Ligi Karate.

Agato, powiedz nam, od kiedy trenujesz?
Od września 2016 roku, czyli od 5 klasy Szkoły Podstawowej. To będzie już prawie5 lat.

Nasi mili Czytelnicy !!!
Za oknem biało  (wreszcie!), tymczasem w naszych zasobach półkowych , czekają na Was jeszcze cieplutkie  nowe wydania:

Kryminałów
Fantastyki
Podróżniczych
Obyczajowych
Lektur szkolnych z opracowaniem
I wiele innych KSIĄŻEK
   

Audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl (https://polona.pl )  przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury obowiązkowe i uzupełniające. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:

Przed nami nietypowy czas ferii zimowych. Pandemia zmusza nas do pozostania w domu, co wcale nie oznacza, że będzie to nieudany czas. Wiemy, że ferie kojarzą Wam się z zabawą na śniegu oraz aktywnością fizyczną. W tym roku jednak będzie to  doskonały czas, aby w spokoju odpocząć w domu i cieszyć się dniami wolnymi. Nie bójcie się nudy, spędźcie ferie kreatywnie i połączcie przyjemne z pożytecznym. Jest to też doskonały czas, by odpocząć od komputerów.

Tradycyjne polskie kolędy w niebanalnych aranżacjach wykonane przez Zespół Wokalny  KENSINGERS w niezwykłych wnętrzach pochodzącego z początku XVII w. kościoła w Gołębiu, to najlepszy prezent na święta Bożego Narodzenia.

Tradycją naszej szkoły są klasowe spotkania wigilijne, w tym roku, wyjątkowo, spotykamy się w innej formie. Spotykamy się on-linie, ale duchem jesteśmy razem, jesteśmy obok siebie, mając w pamięci uśmiechy, wzruszenia, nadzieję i radość wspólnego przebywania, tak charakterystycznego dla Świąt Bożego Narodzenia. Radujmy się i wierzmy, że nowo narodzona Boża Dziecina przyniesie nam i całemu światu dobry, zdrowy i szczęśliwy 2021 rok, a w świąteczny nastrój niech  wprowadzą Nas słowa Ewangelii i jasełka  przygotowane przez uczniów klasy 8A.

25 uczniów Szkoły Podstawowej klas IV, VII oraz VIII grudniu bierze udział w drugich etapach  konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Lublinie. Za nimi zmagania konkursowe z  fizyki, języka angielskiego, chemii, biologii, geografii oraz historii. Dziś nasi Uczniowie przystąpią do konkursu matematycznego, a jutro do polonistycznego.

Życzymy Wam Drodzy Uczniowie powodzenia i Trzymamy  kciuki ! Z niecierpliwością  czekamy na wyniki !