Sukcesy
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

IV Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny im. Janusza Korzeniowskiego dobiegł końca. Mamy przyjemność poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły - Paula Kozak i Małgorzata Szymanek z klasy 2LCgb  otrzymały tytuły  finalistek,  zajmując kolejno 4. i 5. miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Licealistki  przygotowywały się do konkursu pod czujnym okiem polonistki pani Renaty Marcinko.

9-tka Running Team to drużyna składająca się z nauczycieli - biegaczy: p. Jolanty Rzeźnik - nauczycielki fizyki, p. Iwony Strażyc - nauczycielki nauczania początkowego i p. Marcina Lewtaka - nauczyciela wychowania fizycznego, którzy łączą pracę zawodową z pasją do sportu, zarażając ją swoich wychowanków.

Z radością informujemy, że  Agata Piekarska, uczennica  z kl. 2a, zajęła zaszczytne pierwsze miejsce w konkursie plastycznym „ Co zawdzięczam pszczołom?”, którego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, a współorganizatorem Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie. Ostatecznie do oceny jurorów zakwalifikowało się 665 prac w grupie wiekowej I-III szkół podstawowych.

W XXV Ogólnopolskim Konkursie im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest” Diana Ircha uczennica klasy 3LA zdobyła nagrodę za wiersz „Mini Pingwinki”, a Malwina Paprota uczennica klasy 2LAp wyróżnienie za pracę plastyczną. Tegorocznym tematem przewodnim konkursu była „Podróż po wirtualnym świecie bajki”. W inspirowanych bajkami artystycznych zmaganiach wzięło udział 1293 uczestników ze szkół, placówek oświatowych, domów kultury, stowarzyszeń i fundacji z całej Polski.

Miło mi jest przekazać, że Szymon Krysa, uczeń klasy 4a SP, uzyskał 3. miejsce w I Miejskim Konkursie Literacko – Plastycznym "Niezwykli Puławianie - Opowiedz mi o swoim bohaterze" w kategorii plastycznej klasy 4-6. Zapraszam do obejrzenia nagrodzonej pracy, którą również można podziwiać na wystawie pokonkursowej „Niezwykli Puławianie” w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach. Serdeczne gratulacje!

Czworo uczniów naszej szkoły: Szymon Paciejewski, Wiktoria Tarka, Anna Wilczyńska i Lena Lewikowska otrzymało wyróżnienia w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Fox. W powiecie puławskim ZSO nr1 uzyskał najwyższy wynik w obu kategoriach licealnych (Eagles i Lions), natomiast uczniowie klas 7-8 (kategoria Ducks) uzyskali w powiecie drugi wynik.

Oliwia Wawrzycka uczennica  kl. 2LCa - mentorka drużyny robotycznej Space Beavers -25 kwietnia 2021 r. zdobyła wraz z drużyną I miejsce w Turnieju FIRST LEGO League i tym samym uzyskała tytuł Mistrza Polski w robotyce. W czerwcu 2021 r. Space Beavers będzie reprezentować Polskę w Ogólnoświatowym Finale Turnieju Robotycznego FIRST LEGO League, który odbędzie się w Grecji.