CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

Kochani czytelnicy!!! Święta zbliżają się wielkimi krokami… Jest to piękny czas pachnący piernikami i choinką. Z tej okazji Wasza BIBLIOTEKA SZKOLNA, przygotowała dla Was niespodziankę w postaci propozycji do czytania.
Czy ktoś z Was ubrał już choinkę?  Czy ktoś z Was zaśpiewał „ Choinko piękna jak las, choinko zostań wśród nas”. My zdecydowanie czujemy już bożonarodzeniowy nastrój i zapraszamy Was do wspólnej zabawy z ciekawą lekturą!!!

W 2020 roku  nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa  „ Priorytet 3”  w wyniku czego otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej. Program  miał na celu wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów  przez wspieranie bibliotek w  podejmowaniu przedsięwzięć promujących czytelnictwo. Priorytetem było uatrakcyjnienie księgozbioru  poprzez zakup nowości wydawniczych oraz wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych.

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne ze wszystkich świąt, jakie obchodzimy w ciągu roku.  My, Społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. KEN jesteśmy jedną Szkolną Rodziną, dlatego  naturalnym jest nasze zaangażowanie w akcję zainicjowaną przez MEN.
Celem naszej inicjatywy jest zarówno zaangażowanie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowych.

„Uważam, że nie może być tak, że czym więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Nie chcemy biedy. Nie chcemy rekordów. Chcemy prawdziwej miłości wzajemnej. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”
To słowa Księdza Jacka Stryczka, pomysłodawcy Szlachetnej Paczki, które od sześciu lat nam towarzyszą i motywują do działania. Tak, pomagamy w tej akcji już tyle lat!

"Pigułka wiedzy o HIV i AIDS" pod takim hasłem 01 grudnia 2020 r. w naszej szkole został przeprowadzony XVIII już Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/ AIDS z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS.
Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie dojrzałych postaw wśród młodzieży oraz wzmocnienie procesu edukacji poprzez podniesienie poziomu wiedzy młodzieży na temat zakażeń HIV i choroby AIDS.

Tradycyjne, a jednak jakże inne, niż w poprzednich latach. Prezenty (choć tym razem nie w klasach), przebrania i życzenia to się nie zmienia.
Jednak ... nie pociągniemy Mikołaja za brodę, nie będziemy wyrywać się z ławek i nie roześmiejemy się w przyjaciół gronie, i jeszcze jednego, jakże mikołajkowego nie będzie ... nie będzie wspólnego, klasowego wyczekiwania, na to jaki trafi do mnie prezent.

Przed nami magiczny czas… Czas, w którym czekamy na najpiękniejsze święta w tym roku. Dlatego też polecamy wszystkim nowości wydawnicze, pozyskane w ramach Narodowego Rozwoju Czytelnictwa, do naszej BIBLIOTEKI SZKOLNEJ .
Warto przeczytać z całą rodziną zanim ruszycie na przedświąteczny podbój galerii handlowych. Gdyż kto czyta książki, żyje podwójnie” - powiedział Umberto Eco, zatem czytajmy jak najwięcej, a nasze życie nie tylko będzie podwójne, ale o wiele bogatsze i mniej nerwowe.