CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

Europejskie Dni Dziedzictwa już na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości organizowanych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach.
Głównym celem EDD jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego, a ideę  przedsięwzięcia najtrafniej ujmuje  znane przysłowie : „ Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony  29 września, to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Święto to ma już kilkunastoletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.
Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

W dniach 29.09 – 30.09.2020 odbędą się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas VII i I LO
„Odpowiedzialność cywilno - prawna nieletnich”.
Zajęcia poprowadzi funkcjonariusz Straży Miejskiej w Puławach.

Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice! Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji „ROWEROWA STOLICA POLSKI”.
Od 1  do 30 września Puławy walczą o miano ROWEROWEJ STOLICY.

Miłośników jazdy rowerowej zapraszamy do włączenia się w akcję. Wystarczy zainstalować na telefonie aplikację „ROWEROWA STOLICA POLSKI”,  wypełnić formularz, wybrać miasto, nasza szkołę i ….kręcić.

Ruszamy na rowery

Balladyna Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania
– Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy –
napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.

Jeszcze nigdy rozstanie ze szkołą w tradycyjnym rozumieniu nie trwało tak długo. Od marca mierzyliśmy się z zupełnie nowymi dla nas wszystkich sytuacjami. Nauka w formie zdalnej okazała się nie lada wyzwaniem. Dzisiaj z radością spotykamy się w murach naszej szkoły. Życzymy Wszystkim w nadchodzącym roku spokojnej i satysfakcjonującej pracy oraz wytrwałości w osiąganiu celów. Uczniom życzymy energii i zapału w poznawaniu świata i zdobywaniu nowych doświadczeń. Rodzicom - spokojnego roku uwieńczonego sukcesami ich dzieci. Wierzymy, że ten rok będzie lepszy od poprzedniego.
Pozdrawiamy.

Dyrekcja