CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

Już w najbliższy czwartek, po raz ostatni w tym sezonie, ponownie otworzymy dla Was wirtualną szkołę w Minecraft. Zapraszamy również na szkolny serwer Discord, na którym uczniowie liceum będą prezentować przygotowane dla Was na przyszły rok szkolny profile klas.

Zapraszamy od 12:00

kenpulawy.csrv.pl (Minecraft 1.16.4)

Dzisiaj po raz dwieście trzydziesty możemy z radością  zawołać „Wiwat Maj, Trzeci Maj!” Szkoda, że nie możemy tego zrobić podczas uroczystej akademii, jaka co roku odbywała się w naszej szkole. Pamiętamy, że Konstytucja 3.Maja uchwalona przez Sejm Czteroletni w 1791 roku, była pierwszą w Europie i drugą na świecie pisaną, nowoczesną ustawą regulującą organizację państwa oraz prawa i obowiązki obywateli.

Byliście wspaniali, byliście wyjątkowi. Wasza przygoda z "Dziewiątką" dobiega końca. Wspominajcie naszą szkołę, odwiedzajcie jej mury i nauczycieli, pamiętając, że "nic dwa razy się nie zdarza". Gratulujemy Wam wszystkim ukończenia szkoły i dziękujemy za radość, młodość i entuzjazm, który nieśliście ze sobą. Pamiętajcie, spełniajcie swoje marzenia, odnoście sukcesy i zawsze bądźcie sobą.

Dyrekcja i nauczyciele

Flaga – to symbol państwowości. Ukazywanie przynależności narodowej poprzez barwy na fladze jest powszechnie stosowanym kodem między ludźmi na globie ziemskim. W wielu państwach święto flagi już od dawna znalazło swoje miejsce w kalendarzu. Dzień flagi mają między innymi: Stany Zjednoczone, Finlandia, Meksyk, Ukraina, Litwa.
W Polsce od 2004 dzień 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Święto Pracy to międzynarodowe święto klasy robotniczej, które obchodzone jest rokrocznie 1 maja, począwszy od 1890 roku. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950. Wprowadzone zostało przez II Międzynarodówkę w celu upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 roku w Chicago.
W 1886 roku właściciel firmy McCormick Harvester postanowił zmodernizować swój zakład. W tym celu zwolnił wszystkich pracowników, a na ich miejsce zatrudnił nowe osoby.

23 kwietnia obchodzimy Dzień Języka Hiszpańskiego. 405 lat temu zmarł Miguel de Cervantes, autor „Don Kichota”, czyli jednego z najważniejszych hiszpańskojęzycznych dzieł literackich. Szacuje się, że język hiszpański jest językiem ojczystym dla ok. 650 milionów ludzi na całym świecie.