Z przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła włączyła się w projekt „KOMÓRKOMANIA”. Jego celem jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji.
Podaruj szansę na nowe życie, bo przecież każdy z nas  może pomóc je ratować. Już wielokrotnie wspólnie z naszą młodzieżą  udowodniliśmy, że dzięki pracy zespołowej możemy zdziałać wiele.

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego  Konkursu Biblioteka Przyjazna Uczniowi. Zostanie on przeprowadzony w okresie od 19 września 2016 r. do 10 marca 2017r. Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce czytelnictwa jak również szczególnej aktywności w zakresie kultury humanistycznej.
Aby otrzymać tytuł Biblioteka Przyjazna Uczniowi należy wykonać kilka zadań min.:

Europejskie Dni Dziedzictwa już na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości organizowanych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach.
Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego, a idee przedsięwzięcia najtrafniej streszcza znane przysłowie : „ cudze chwalicie swego nie znacie”. Projekt ten  przypomina również o  wspólnych korzeniach kultury europejskiej.

„Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Bohaterowie, którzy brali w nim udział, poświęcili wszystko, by walczyć o naszą wolność. Ci ludzie wciąż są wśród nas i choć są dla nas ogromnie ważni, pamięć o nich stopniowo zanika…”

BohaterON

W sobotę 3 września nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą Narodowe Czytanie, której patronuje Para Prezydencka. Lekturą prezentowaną w tym roku była powieść Henryka Sienkiewicza pt. „Quo vadis”, najgłośniejsze dzieło pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla.
Punktualnie o godzinie 9:00 na szkolnym boisku „Dziewiątki” pani dyrektor Dorota Włodarczyk serdecznie przywitała zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Przewodnicząca Rady Miasta Puławy  pani Bożena Krygier oraz radny Rady Miasta pan Sławomir Przeździecki.