2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Młodzież z naszej szkoły bardzo chętnie włączyła się w organizację tego dnia w Puławach. W Galerii Zielona już od godz. 10.00 pedagodzy i terapeuci ze SŁOWIKOWA udzielali rodzicom porad i dawali cenne wskazówki do pracy z dzieckiem nie tylko autystycznym. W tym czasie nasze wolontariuszki (Karolina Waś, Julia Skwarek, Olga Sikora, Sylwia Kuk, Julia Netczuk, Aleksandra Miazga, Kasia Paniak, Julia Kwaśniak, Weronika Stasiak) organizowały zajęcia dla najmłodszych z takim zaangażowaniem, że dzieciom trudno się było z nimi rozstać.

We wtorek i środę 22. i 23. marca w naszej szkole poezja była najważniejsza, gdyż po raz ósmy odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej. Honorowy patronat nad konkursem objęła dyrektor ZSO nr 1 im. KEN w Puławach, p. Marta Gładysz. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego : p. Renatę Marcinko, p. Marzennę Sytę , p. Agnieszkę Wójcicką i p. Renatę Bany.
Wiosenne spotkania z twórczością wielkiej damy polskiej poezji stały się tradycją w naszej szkole.

Tradycją szkoły staje się doroczne spotkanie  najlepszych uczniów gimnazjum i liceum w Puławskim Parku Naukowo - Technologicznym. Z roku na rok rośnie liczba uczestników gali „Bądź wśród najlepszych KEN-u”.  22 marca 89 wyróżnionych uczniów wzięło udział w uroczystości wręczenia Nagród Dyrektora Szkoły ZSO im. KEN w Puławach. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: pani Bożena Krygiel - przewodnicząca Rady Miasta, pani Marzena Klimek - kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta oraz radni Rady Miasta panowie Ignacy Czeżyk i Sławomir Przeździecki.

21.marca 2016 roku, czyli dzień po oficjalnym rozpoczęciu wiosny, witaliśmy zieloną porę roku w naszej szkole. Z tej okazji mogliśmy miło spędzić czas na różne sposoby.
Uczniowie mieli zadbać o to, aby każda lekcja przebiegła według ich pomysłu, zaś prowadzący mieli przebrać się za nauczyciela danego przedmiotu. W trakcie zajęć organizowano zabawy: tematyczne "Familiady", ciekawe doświadczenia lub nietypowe prezentacje.

8 marca to szczególny dzień, nie tylko dla Pań, ale również dla męskiej części naszego społeczeństwa.
To właśnie w tym dniu Panowie mogą wykazać się w sposób szczególny  swoją kreatywnością.
I tak właśnie było w naszej „Dziewiątce”, gdzie każda uczennica, koleżanka, sympatia... została obdarowana kwiatami.
 Dziękujemy Wam Panowie!
..... a teraz kilka słów o Nas na wesoło.

6 lutego w murach naszej szkoły maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego bawili się podczas balu studniówkowego, który, nawiązując do wieloletniej tradycji, odbył się na niespełna 100 dni przed czekającym nas  egzaminem dojrzałości.
Po wykonaniu zdjęć  klasowych, części oficjalnej oraz artystycznej przyszedł czas na wspólnie odtańczonego poloneza oraz walca. Zapominając o codziennych troskach oraz czekających nas egzaminach, rozpoczęliśmy zabawę, którą najwytrwalsi zakończyli o wczesnych godzinach porannych.

Dnia 27.01.2016r. do naszej szkoły ponownie zawitał Kris Malkin z Wielkiej Brytanii. Tym razem przywitała go klasa 3LB.
Naszym zadaniem było przygotowanie szarlotki - Apple Crumble z lodami waniliowymi oraz sałatki, której głównym składnikiem była kasza Kuskus. Nasz gość pokazywał nam krok po  kroku jak przygotować oba dania. Oczywiście wszyscy posługiwaliśmy się językiem angielskim, co było połączeniem przyjemnego z pożytecznym.