W środę 23 września grupa uczniów należących do szkolnego koła wolontariatu odwiedziła Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Celejowie. Tam wspólnie z podopiecznymi powitaliśmy jesień. Najpierw odbyła się część artystyczna przygotowana przez podopiecznych i gości. Nasi wolontariusze zaśpiewali dwie piosenki przy akompaniamencie gitary. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Końcowym punktem spotkania były wspólne tańce przy znanej muzyce.

W kalendarz uroczystości naszej szkoły wpisały się na stałe obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Tematem tegorocznej XIII edycji było "Utracone dziedzictwo”. Głównym celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego, a idee przedsięwzięcia najtrafniej streszcza znane przysłowie : „ cudze chwalicie swego nie znacie”. Projekt ten  przypomina również o  wspólnych korzeniach kultury europejskiej.

18 września klasa 2gb wraz z wychowawcą, panem Adamem Skowyrą, uczestniczyła w projekcie „Sprzątanie Puław” organizowanym przez Stowarzyszenie „Przeszłość- Przyszłości” oraz miasto Puławy w ramach międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata”.
Spośród uczniów szkoły Pani dyrektor wyznaczyła właśnie nas! Bardzo ucieszyliśmy się na myśl, że pomożemy naszemu środowisku, o którym na co dzień zapominamy.

W poniedziałek 14.09.2015r. nad Wisłą w puławskiej Marinie odbyły się zajęcia integracyjne klas 1GB i 1GD.Prowadziła je pani pedagog Kamila Brodzik. Razem z nami w tym wydarzeniu uczestniczyły też wychowawczynie - panie Małgorzata Słomka i Katarzyna Pruchniak oraz nasza nauczycielka pani Agnieszka Przeździecka.
Na początku klasy przedstawiły się, żeby się lepiej poznać. Pierwsza konkurencja międzyklasowa polegała na tym, aby w trzyosobowych zespołach wejść do jednego hula - hop i ustawić się w rzędzie.

W ramach realizacji zadań z zakresu doradztwa edukacyjno – zawodowego nasza szkoła uczestniczy w realizacji projektu pn. „Jestem kobietą – dobrze wybieram” organizowanego przez Fundację Puławskie Centrum Przedsiębiorczości.  Celem projektu jest wzrost świadomości o ważności wyboru ścieżki zawodowej, możliwych dróg edukacji na poziomie szkolnictwa zawodowego/wyższego u kobiet – uczennic oraz zapoznanie się sytuacją na lokalnym rynku pracy.

1. września uczniowie naszej szkoły powitali nowy rok szkolny. W uroczystości rozpoczęcia roku wzięli udział pierwszoklasiści - nowo przyjęci uczniowie liceum i gimnazjum. Naukę w szkole rozpoczęło w tym roku 173 uczniów w siedmiu klasach gimnazjum i 158 w pięciu klasach liceum, co dowodzi jej popularności wśród puławskiej młodzieży.

„Życie składa się z przywitań i pożegnań” powiedział francuski pisarz Wiktor Hugo. 25. czerwca był w naszej szkole dniem wielkich pożegnań. Po trzech latach spędzonych w murach gimnazjum ze szkołą pożegnało się 166 absolwentów siedmiu klas trzecich. Po wielu latach urzędowania swoje obowiązki wizytą właśnie w naszej szkole zakończył kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Puławach - pan Stanisław Szajowski.