„Poczuj chemię do pomagania” – pod takim hasłem 17 października  odbyła się akcja charytatywna , której celem było włączenie się do wspólnego budowania szkoły w Talaku w północnym Kamerunie w dalekiej Afryce. Zamieszkująca tam ludność utrzymuje się z rolnictwa, dzieci także ciężko pracują i nie mają możliwości kształcenia. Dzięki ofiarodawcom z Polski zbudowano w 2012 r.w Talaku pierwszy budynek szkoły. Potrzebne są kolejne szkoły.

W dniu 19 października 2015r odbyły się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Puławy. W głosowaniu wzięło udział 482 uczniów liceum.
Z przyjemnością informujemy, że reprezentantami naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Miasta zostali:
1.    Szymon Szczuka 1LB
2.    Jan Skwarek 2LA
3.    Agata Kaźmierczak 1LE
4.    Karolina Wójcik 1LE

14 października, jak co roku, zgromadziliśmy się na uroczystym apelu z okazji święta patrona szkoły – Komisji Edukacji Narodowej. Już po raz 43. w takiej uroczystości uczestniczyli uczniowie i nauczyciele popularnej „Dziewiątki”. Obchody Dnia Nauczyciela uświetnili swoją obecnością pani Elżbieta Seredyn - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz przedstawiciele Urzędu Miasta: p. Elżbieta Wójcik - Wiceprezydent Miasta Puławy, p. Marzena Klimek - Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Miasta Puławy,

12 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych uczniów Publicznego Gimnazjum nr 4. Imprezę rozpoczęły dyrektor szkoły pani Marta Gładysz oraz wicedyrektor- pani Dorota Włodarczyk. W tym roku za przygotowanie otrzęsin odpowiadała klasa 2gb. Po miłym przywitaniu uczniowie klas pierwszych rozpoczęli od ślubowania. Przysięgli naukę, porządne wykonywanie swoich obowiązków oraz posłuszeństwo starszym kolegom.

Wybór kierunku studiów, uczelni, miejsca, w którym będziemy żyć przez okres studiów to bardzo trudne zadanie, które czeka maturzystów. Warto więc zrobić pierwsze kroki związane z wyborem kierunku kariery jeszcze w szkole średniej. Im wcześniej zaczniesz, tym mniej stresu doznasz, będąc absolwentem. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom organizujemy spotkania, które mogą pomóc podjąć życiowe decyzje.

„Masz prawo do mediacji” – pod takim hasłem będzie przebiegał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji w dniu 15 października oraz Tydzień Mediacji, który rozpocznie się 12 października, a zakończy 17.

Dnia 24. września w Urzędzie Miasta Puławy w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dopalacze kradną życie” odbyła się debata dotycząca dopalaczy. Wzięli w niej udział uczniowie puławskich szkół. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów z gimnazjum i liceum. Spotkanie było zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Puławach. Debacie przewodniczył pan Leszek Iwaniak- specjalista terapii uzależnień i pracownik MONAR-u. W trakcie spotkania zgłaszaliśmy projekty, które można zrealizować, aby przestrzec młodych ludzi przed zażywaniem dopalaczy i zachęcić do prowadzenia zdrowego stylu życia.