W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła nawiązała współpracę z Wydziałem Politologii UMCS w Lublinie.W ramach tej współpracy  21.12.2015 r. odwiedził nas dr Damian Szacawa z Zakładu Stosunków Międzynarodowych Wydziału Politologii UMCS. Poprowadził on dla klas pierwszych liceum oraz drugiej i trzeciej humanistycznej wykład z zakresu praw człowieka – mówił o ich genezie i instytucjach nadzorujących przestrzeganie praw człowieka.

16 i 21 grudnia odwiedziłyśmy (uczennice 3GE i 3GD wraz z opiekunką panią Agnieszką Przeździecką) dzieci w puławskim szpitalu i pobliskim przedszkolu nr 7. Pokazałyśmy dzieciom przygotowane przez nas krótkie jasełka, a także wspólnie kolędowaliśmy. Później dzieciaki bardzo chętnie uczestniczyły w odgadywaniu przygotowanych przez nas zagadek. Na koniec wszyscy złożyliśmy sobie życzenia świąteczne, dzieląc się opłatkiem. Wam również składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Uczennice klasy 3GE

Prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia ojciec dr Filip Leszek Buczyński podziękował naszej młodzieży za przekazanie na rzecz placówki pieniędzy. Klasy 2gA, 2gE i ILC zebrały 2356 zł podczas kawiarenki andrzejkowej i przekazały je podopiecznym lubelskiego hospicjum.
Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji z serca dziękujemy.

Organizatorzy

W ramach „Szkoły otwartej na wielokulturowość” klasa III LA pod opieką pani Ewy Lipowskiej-Szymańskiej i Urszuli Czerniak przeniosła się w świat kuchni angielskiej i francuskiej.
Uczniowie przygotowali szarlotkę po angielsku - Apple Crumble na ciepło z lodami waniliowymi - deser prosty, tani i niezwykle smaczny, oraz potrawę z kaszą kuskus w roli głównej, która we Francji staje się potrawą narodową. To właśnie dzięki Francji sława kuskusu przedostała się do Europy.

Czas świąt Bożego Narodzenia to okres cudów i miłości, dlatego nasza szkoła po raz czwarty postanowiła wesprzeć akcję "Szlachetna Paczka". Głównym celem tej akcji jest pomaganie mieszkającym w okolicy rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Koordynacją tego projektu w szkole zajęły się panie  Agnieszka Przeździecka i Monika Kareta.
Jak co roku wszystkie klasy naszej szkoły przygotowały "drobne" prezenty, które zostaną już niedługo przekazane ubogim rodzinom. W sumie uzbieraliśmy aż 47 paczek, a ich wartość przekroczyła 4 000 zł!

1 grudnia, zgodnie z wieloletnią tradycją, w murach naszej szkoły odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/ AIDS pod hasłem „Jeden test dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i swojego dziecka”. Jest on częścią projektu z zakresu profilaktyki HIV i AIDS, a także obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS.
Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie dojrzałych postaw wśród młodzieży oraz wzmocnienie procesu edukacji poprzez podniesienie poziomu wiedzy młodzieży na temat zakażeń HIV i choroby AIDS.

Dnia 30 listopada 2015 roku, w Urzędzie Miasta odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miasta V kadencji, w której udział wzięli świeżo wybrani radni z naszej szkoły: Agata Kaźmierczak, Jan Skwarek, Szymon Szczuka i Karolina Wójcik. W skład rady wchodzi obecnie 32 członków z kilku puławskich szkół. Obrady otworzyła i poprowadziła Pani Bożena Krygier – przewodnicząca Rady Miasta Puławy. No obradach obecny był również Prezydent Miasta oraz kilku radnych