Wakacje coraz bliżej! To czas odpoczynku, zabawy, wyjazdów, ale także wielu pokus i zagrożeń. Dlatego nasza szkoła bierze udział w akcji „Bezpieczne Wakacje 2015”, by były one udane i z letnich wojaży wszyscy wrócili cali i zdrowi.
W ramach promocji bezpiecznego wypoczynku omówiono na zajęciach wychowawczych i wychowania fizycznego zasady bezpiecznego wypoczynku podczas podróży, w górach i nad wodą. Wiemy też, jak uniknąć zatrucia pokarmowego salmonellą.

15 czerwca 2015 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Panią Suzi Hagen, gościa ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Suzi jest dziennikarką i konsultantką ds. rozwoju biznesu. Przez wiele lat pracowała jako wolontariuszka w Korpusie Pokoju. Jak sama mówi: "I have always wanted to travel" [od zawsze chciałam podróżować] i właśnie dzięki tej pracy marzenie o podróżach stało się rzeczywistością.

Zwyczajem naszej szkoły stał się coroczny koncert przygotowywany przez pana Mariusza Przybysia z utalentowanymi uczniami KEN - u we współpracy z „Domem Chemika”. W tym roku doczekaliśmy się kontynuacji ubiegłorocznego koncertu największych przebojów musicalowych. 9 czerwca w gościnnych progach Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” odbyła się uroczysta premiera koncertu pt. „Ale musicale 2”,

To hasło było myślą przewodnią poniedziałkowego ( 8 czerwca) spotkania gimnazjalistów ze strażakami z Komendy Powiatowej PSP w Puławach. Realizują oni wspólnie z Grupą Azoty Zakładami Azotowymi „Puławy” s.a. oraz Komendą Powiatową Policji w Puławach program, którego celem jest zapoznanie młodzieży z niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nią w czasie beztroskiego letniego wypoczynku.

W dniu 02. czerwca 2015 roku zostało zawarte porozumienie o współpracy między Wydziałem Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie a Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. KEN w Puławach. Dokument podpisali dziekan wydziału prof. dr hab. Grzegorz Janusz i dyrektor szkoły mgr Marta Gładysz. W spotkaniu wzięły udział mgr Sylwia Skotnicka – koordynator ds. promocji Wydziału Politologii i koordynator szkolny projektu mgr Marzenna Syta.

Zespół Wokalny KENSINGERS działający w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej (popularnej „dziewiątce”) pod kierownictwem Mariusza Przybysia od kilkunastu już lat co roku przygotowuje pełnometrażowe koncerty oraz spektakle muzyczne. W 2013 roku zespół wystawił musical „Chicago”. Rok temu podopieczni Mariusza Przybysia przygotowali spektakl muzyczny „Ale Musicale” oparty na piosenkach z różnych musicali.

15 maja 2015r., w naszej szkole klasa II LB miała przyjemność gościć Pana Krisa Malkina, który pochodzi z Anglii, ale od wielu lat mieszka w Puławach i jest nauczycielem języka angielskiego.
Pomysł zainicjowała nasza nauczycielka języka angielskiego, Pani Ewa Lipowska-Szymańska, aby umożliwić nam kontakt z osobą, dla której angielski jest językiem ojczystym.