W ciągu ostatniego miesiąca uczniowie klas ILA, ILC, ILE podczas wielokrotnych spotkań mieli możliwość zapoznać się z zasadami rynku pracy, praw konsumenta oraz zasadami funkcjonowania banków .Organizatorem tego przedsięwzięcia była Pani Agnieszka Przeździecka, która zaprosiła przedstawicieli różnych instytucji w ramach lekcji przedsiębiorczości.
Pierwszym gościem była Pani Hanna Żyła- Doradca Zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach. Dowiedzieliśmy się,  jak funkcjonuje rynek pracy, w jaki sposób wybrać zawód, uwzględniając typ naszej osobowości, jakie jest zapotrzebowanie na dane zawody oraz jak napisać CV tak, żeby zwrócić na siebie uwagę pracodawcy. Następnie odwiedziły nas Panie z banku PKO S.A., które zapoznały nas z możliwościami bankowymi dla licealistów; nauczyły, jak odróżnić bank od parabanku i na co zwrócić uwagę przy zakładaniu konta lub braniu kredytu. Ostatnim gościem była Pani Wioletta Próchniak- Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta. Na tych zajęciach poszerzyliśmy wiedzę w zakresie składania reklamacji, zapoznaliśmy się z  prawami, jakie nam przysługują przy niesprawiedliwym potraktowaniu przez sprzedawcę i dowiedzieliśmy się o tym, jak należy sprawdzać towar przed jego zakupem.
 W trakcie zajęć zdobyliśmy cenną wiedzę, którą z pewnością wykorzystamy w przyszłości.

Paulina Marcinko