W środę, 1 czerwca znów wszyscy tj. gimnazjaliści, licealiści a nawet nauczyciele, staliśmy się dziećmi.
O godz. 9:00 zebraliśmy się wraz z wychowawcami z tyłu szkoły by chwilę później rozpocząć zabawę z okazji Dnia Dziecka. Zostaliśmy bardzo ciepło powitani przez prowadzących z klasy 3GF pod przewodnictwem Pani pedagog Kamilli Brodzik, Pani Agnieszki Przeździeckiej oraz Pani Moniki Karety. Głównym punktem programu był konkurs ,,Nie tylko muzyka płynie z głośnika", w którym klasy prezentowały wybrane przez siebie utwory. Każdy z występów nagradzany był głośnymi brawami i punktami od jury. Występy podobały się tak bardzo, że jurorzy przydzielili aż cztery ,,dziesiątki". Ostatecznie wygrała klasa 3GB z idealnie odwzorowaną choreografią do utworu ,,Watch me", pokonując przy tym Michała Szpaka z klasy 1LE, ,,Makarenę" w wykonaniu 2LB oraz 2LC z remiksem kilku kultowych piosenek.
Równocześnie z pokazem talentów odbywały się konkurencje sportowe: ,,Nie ma mocnego, na zwycięzcę naszego" (przeciąganie liny); ,,Na piachu bez obciachu" (siatkówka plażowa) oraz ,,Następcy Lewego- wszyscy, co do jednego" (piłka nożna).
Tuż przy wejściu, do szkoły od strony boisk, stacjonowały również stoiska pomiaru ciśnienia i tętna oraz coś specjalnie dla dziewczyn- stoisko kosmetyczne.
Zwieńczeniem festynu był występ pań z Fit&Jump skaczących na trampolinach w rytm muzyki oraz rozstrzygnięcie konkursu filmowego i fotokolażowego.
Wszyscy świetnie się bawiliśmy, co było widoczne na twarzach wszystkich uczestników oraz po śmiechach i wesołych rozmowach komentujących wydarzenia. Czas umilała nam piękna pogoda, wiele ciekawych atrakcji oraz świetna muzyka przygotowana przez sora Mariusza Przybysia.
Dziękujemy organizatorom za tak wspaniałą celebrację naszego święta, gdyż jak powiedziała pani Kamilla: ,, W każdym z nas, nawet dorosłym, jest coś z dziecka" i jeszcze raz życzymy wszystkim ,,dzieciom" wszystkiego, co najlepsze!

Katarzyna Szczepaniak 1LE
Angelika Kaniowska 1LB