W sobotę 3 września nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą Narodowe Czytanie, której patronuje Para Prezydencka. Lekturą prezentowaną w tym roku była powieść Henryka Sienkiewicza pt. „Quo vadis”, najgłośniejsze dzieło pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla.
Punktualnie o godzinie 9:00 na szkolnym boisku „Dziewiątki” pani dyrektor Dorota Włodarczyk serdecznie przywitała zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Przewodnicząca Rady Miasta Puławy  pani Bożena Krygier oraz radny Rady Miasta pan Sławomir Przeździecki. Czytanie powieści rozpoczęła w pięknym stylu pani dyrektor Dorota Włodarczyk, a potem swoje ciekawe interpretacje fragmentów powieści przedstawili również zaproszeni goście. Polonistki: pani Katarzyna Witkowska i pani Renata Marcinko, pani Agnieszka Wójcicka i pani Renata Bany barwnie i z uczuciem odczytały  kolejne fragmenty powieści,  podobnie jak i uczennice gimnazjum  i liceum: Julia  Ogonowska z II GD, Natalia Łaszcz z IIIGB , Karolina Brzostowska i Klaudia Wójcik z IILE.
Uczestnicy Narodowego Czytania z zapartym tchem śledzili losy bohaterów  powieści. Wśród nich byli uczniowie klas III GE, IIIGF, IGC, IGD, ILE, IILE, IIILE wraz ze swoimi wychowawcami. Słuchanie umilała nam  świetnie dobrana oprawa muzyczna, za którą odpowiedzialny był nasz szkolny dźwiękowiec pan Mariusz Przybyś . Wzrok też można było zatrzymać na gazetce  z fotosami i  najważniejszymi cytatami powieści. Słoneczna, letnia pogoda  sprzyjała delektowaniu się i odkrywaniu piękna , mądrości „Quo vadis”. Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja przyczyni się do wzrostu zainteresowania czytaną lekturą oraz zachęci młodych ludzi do sięgania po perełki naszej literatury, wszak znajomość klasyki polskiej literatury to  nasz patriotyczny obowiązek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom  Narodowego Czytania.