Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

2 grudnia 2016r. w Zamościu na uroczystej gali przedstawiciele naszej szkoły odebrali zaszczytny certyfikat „Lubelskiej Szkoły z Życiem”. Był to finał wspólnej akcji edukacyjno – informacyjnej Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Fundacji DKMS „KOMÓRKOMANIA”.
Nasze działania miały na celu aktywne budowanie świadomości środowiska szkolnego w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Nasze wolontariuszki (A. Figura, A. Kaszlikowska i W. Kuta) dzięki akcji zarejestrowały 60 potencjalnych dawców.

1 grudnia, zgodnie z wieloletnią tradycją, w murach naszej szkoły odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o HIV/ AIDS pod hasłem „Postaw na wiedzę!”. Jest on częścią projektu z zakresu profilaktyki HIV i AIDS oraz kampanii „Coś was łączy? Zrób test na HIV” realizowanej przez Krajowe Centrum ds. AIDS, agendę Ministra Zdrowia. Tego dnia obchodzimy też Światowy Dzień Walki z AIDS.
W ramach projektu społeczność naszej szkoły wysłuchała audycji przez radiowęzeł szkolny na temat „Profilaktyka i wiedza o HIV / AIDS”.

29 listopada 2016 roku uczniowie klas 2 LE i 3 LE uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez pana Marka Skowronka - redaktora naczelnego lubelskiego ,,Radia Centrum".
Zajęcia przybliżyły nam nieco zawód dziennikarza radiowego. Mogliśmy wziąć udział w kilku ciekawych ćwiczeniach rozwijających naszą kreatywność i umiejętność pisania. Nauczyliśmy się tworzyć artykuły radiowe, redagować informacje oraz zadawać odpowiednie pytania w celu zdobycia interesujących nas treści. Ponadto mogliśmy posłuchać wielu różnych historii dotyczących pracy radiowca.

Dnia 21 listopada klasa 2GE w ramach projektu edukacyjnego, wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez firmę Lubella. Głównym zadaniem było przygotowanie potrawy z wykorzystaniem produktów organizatora. Uczniowie postanowili zrobić dwie sałatki: owocową z użyciem płatków żytnich i warzywną z makaronem pełnoziarnistym tej firmy.
Cała klasa świetnie się bawiła. Każdy uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności kulinarne i porównać je z innymi.
Przepisy na konkursowe sałatki:

W naszej szkole 24 listopada rozpoczął się cykl prezentacji „Nasi utalentowani”. Z racji, że nasi uczniowie mają wiele ukrytych talentów, którymi chcieliby się podzielić, dlatego właśnie powstała ta wystawa, na której regularnie będą prezentowane prace naszych uczniów. W tym tygodniu zapraszamy do obejrzenia wernisażu z pięknymi zdjęciami Marka Wielickiego.
Marek Wielicki jest uczniem klasy ILB. Jego pasją są muzyka i fotografia. Swoje zdolności fotograficzne zdobył dzięki systematycznej pracy. Jest w tej dziedzinie samoukiem.

21.października klasa 3LB udała się wraz ze swoją wychowawczynią panią Katarzyną Sałek oraz panią Katarzyną Witkowską na niemal tygodniową wycieczkę na Białoruś. Mogliśmy zobaczyć oraz przekonać się na własnej skórze, jak funkcjonuje państwo autorytarne. Młodzież w tamtejszych szkołach bardzo ciepło nas przyjęła, uczniowie zadawali nam dużo pytań i byli ciekawi „jak to u nas jest”. Mimo otwartości uczniów łatwo było dostrzec rygor i surowe wychowanie.  Po Nieświeżu, w którym mieszkaliśmy, oprowadzała nas jego mieszkanka pani Tatiana.

10 listopada br., w przeddzień rocznicy odzyskania niepodległości, w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypada 98. rocznica odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach zaborów. Program apelu przygotowany został przez uczniów klasy IIC liceum oraz przedstawicieli klas gimnazjum: IG, IIC, IIIB, IIIE i IIIF pod kierunkiem Pana Adama Skowyry i Pani Beaty Bąkały. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Pani Marta Gładysz. Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni patriotyczne i wiersze.