Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

12 marca 2017 roku odbył się w Puławach już trzeci z kolei Bieg Zielonych Sznurowadeł. Fundacja BezMiar przygotowała dla uczestników dwie trasy. Jedna z nich liczyła 5 kilometrów, a druga nieco ponad 21 kilometrów. Odważni z całego kraju stawili czoła wyzwaniu biegnąc w dużej części wzdłuż wału wiślanego w kierunku Kazimierza Dolnego.
Bieg Zielonych Sznurowadeł to jednak nie tylko sposób na aktywne spędzenie czasu. W trakcie imprezy prowadzona była zbiórka środków czystości i bielizny dla chłopców i dziewczynek z puławskich ośrodków szkolno-wychowawczych.

8 marca jest szczególnym świętem. W tym roku nasza szkoła postanowiła rozpieścić piękniejszą płeć licznymi atrakcjami. Tego dnia gościła u nas pani Marika Grzelak, która uchyliła nam rąbka tajemnicy braffitingu. Następnie na głównym holu odbył się pokaz mody damskiej w wykonaniu chłopców „Dziewiątki”. Panowie zaskoczyli nas nie tylko swoją kreatywnością, ale również zaangażowaniem się w odgrywane przez siebie role. Po tak wyjątkowym widowisku obejrzeliśmy finał wyborów Mistera KEN-u.

W związku z realizacją Ogólnopolskiego Projektu pod nazwą „Biblioteka przyjazna uczniowi”, jednym z zadań konkursowych było przeprowadzenie szkolnego konkursu między klasowego  ze znajomości lektur pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”.
Konkurs  ten został przeprowadzony we wszystkich trzecich  klasach gimnazjum.  Wzięło w nim udział 120 uczniów .

W poniedziałek 20 lutego uczniowie z klas III gimnazjum i I liceum wybrali się do Domu Chemika  na spektakl pt. „Adam Chmielowski - niedokończona historia 1863...". Było to wspaniałe wydarzenie artystyczno-historyczne przygotowane przez Puławski Teatr Amatora prowadzony przez Ryszarda Stępnia. Scenariusz napisali Robert Och i Ryszard Stępień, który również wyreżyserował spektakl. Wystąpili w nim m.in. Zbigniew Śliwiński, Ryszard Stępień, debiutujący Mikołaj Knap, Mikołaj Krawczyk, Janek Sadurski i Robert Och.

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac malarskich Agnieszki Sadowskiej, w której uczestniczył również pan Ignacy Czeżyk, znany radny miejski. Podzielił się z zebranymi swoimi przemyśleniami o sztuce, jako sposobie wyrażania piękna. Uroczystości przewodziła jak zwykle pani dyrektor Marta Gładysz, która z nieukrywaną dumą chwaliła Agnieszkę i podziwiała jej spektakularne prace. 
Agnieszka Elżbieta Sadowska jest uczennicą klasy 3LB. Jej długoletnią pasją jest malarstwo.

Uczennice z klasy ILB pod opieką pani Kamilli Brodzik włączyły się do akcji „Czytanie łączy pokolenia", w ramach której udały się do Przedszkola Nr 13 w Puławach.  Celem akcji jest popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz pokazanie, że pomimo upływu wielu lat pewne wartości pozostają niezmienne. Dzieci mogły posłuchać  ponadczasowych polskich wierszy: „Zosia Samosia", „Paweł i Gaweł", „O Grzesiu kłamczuszku i jego cioci", „Rzepka" i wiele innych.

Chociaż Dzień Zakochanych już za nami, atmosfera walentynkowego święta ciągle nam towarzyszy. 14 lutego szkolne korytarze zdominowane przez kolor czerwony zapełniły się sercami w najróżniejszych kompozycjach. Tego dnia z głośników płynęły życzenia oraz muzyczne upominki. Niezwykła atmosfera udzieliła się wszystkim uczniom i nauczycielom.
Rozstrzygnięto także konkurs na najbardziej oryginalną i najładniej wykonaną walentynkową dekorację szkolnego korytarza. Wśród nagrodzonych znalazły się klasy: I LC, I LD i 2gA. Klasa I biologiczno-chemiczna uatrakcyjniła swój projekt własnoręcznie przygotowanymi słodkimi wypiekami w kształcie serc.