W czwartek 25 maja uczennice klasy 1LB ( Ola Magryta, Ola Wiejak, Iza Gawęda, Basia Przychodzeń, Mela Grodzicka i Julka Kwaśniak) pod opieką pani pedagog Kamilli Brodzik udały się do przedszkola nr 13 w Puławach w celu promocji Szkoły Podstawowej nr 9. Wspólnie zorganizowałyśmy wiele zabaw, w które włączyły się nie tylko dzieci. Naszym celem było zaangażowanie również dorosłych, bo przecież najlepiej spędzony czas dla maluchów to chwile beztroski i zabawy z rodzicami.

Akcja „Pozostaw po sobie ślad - Podaruj książkę bibliotece ” spotkała się z dużą  życzliwością i ogromnym zainteresowaniem społeczności szkoły. Wśród ofiarodawców znalazło się wielu uczniów, nauczycieli, a nawet emerytowanych pracowników szkoły. Na szczególne podziękowania zasłużyli:
Krystian Koter 1gB
Zuzia Żytko 2LD
Julka Bogusz1gC
Krzysiek Jurkowski 2gE

28 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły, w czasie której pożegnaliśmy 150 absolwentów klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego
w Puławach.
Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 2LC: Daria Rozdoba i Adrian Szarek. Spotkanie miało podniosły charakter, co podkreśliło wysłuchanie hymnu państwowego oraz, będące już tradycją naszej szkoły, ślubowanie przedstawicieli absolwentów przy sztandarze szkoły. W części oficjalnej usłyszeliśmy przemówienia pani dyrektor Marty Gładysz oraz zaproszonych gości.

Barwy biało-czerwone są jedną z  największych narodowych wartości Polaków. Flaga Rzeczypospolitej Polskiej to jeden z jej symboli państwowych. Jej kolory -  biały i czerwony -  ułożone są w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest biały, a dolny - czerwony. Kolor biały oznacza czystość i niepokalanie, natomiast kolor czerwony jest symbolem ognia i krwi, oznacza odwagę i waleczność. Konstytucja RP z 1997 roku stanowi, że barwy te są barwami państwowymi Rzeczypospolitej Polskiej. Od 2004 roku dzień 2 maja jest w oficjalnie obchodzony jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Po ponad miesięcznych przygotowaniach największa szkolna MEGA FLAGA została uszyta. 300 metrów kwadratowych biało-czerwonych barw czeka na prezentację.
W czwartek (27.04) w samo południe na boisku szkolnym odbędzie się jej oficjalna prezentacja, a następnie  zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie z udziałem przedstawicieli społeczności szkolnej, władz miasta i służb mundurowych.
Jesteśmy zaszczyceni, że Honorowy Patronat na tym wydarzeniem objął Pan Janusz Grobel, Prezydent Miasta Puławy.

Samorząd Uczniowski ZSO nr 1 im. KEN

6. kwietnia spotkaliśmy się tradycyjnie po raz kolejny na gali „Bądź wśród najlepszych KEN-u”. Na rozdanie Nagród Dyrektora ZSO im. KEN w Puławach przybyło 78 uczniów naszej szkoły (27 gimnazjalistów i 51 licealistów). W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: pani Bożena Krygier - przewodnicząca Rady Miasta Puławy oraz pan Lucjan Tomaszewski - przewodniczący Okręgu Lubelskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Przed wręczeniem nagród i pamiątkowych dyplomów wystąpił zamojski iluzjonista - Igor “Yasha” Lewandowski, który rozbawił i zaskoczył widownię. Pod koniec uczciliśmy wyróżnienia kawałkiem pysznego tortu.

W sobotę 8 kwietnia gościliśmy w naszej szkole kandydatów do Liceum i do reaktywowanej po prawie dwudziestu latach Szkoły Podstawowej nr 9. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.