Wydarzenia
CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

W ramach akcji propagowanej przez Bibliotekę Szkolną „Biblioteka przyjazna uczniowi” klasa III LA wraz z wychowawcą panią Elżbietą Omilianowicz 9 listopada zorganizowała wspólne czytanie książki Orwella „Folwark Zwierzęcy”. Każdy uczeń posiadał egzemplarz książki, wypożyczony z biblioteki. Akcja rozpoczęła się o godzinie 9 i trwała bez przerw do godziny 13. Czytanie wciągnęło uczniów, dało im to wiele satysfakcji, dzięki czemu w trakcie akcji bardzo duża grupa chciała wielokrotnie czytać kolejne fragmenty.

Za nami V edycja ogólnomiejskiej akcji „Zapal Pamięć” organizowanej przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta Puławy, w ramach  której co roku samorząd szkolny ogłasza zbiórkę zniczy.
W tym roku zebraliśmy aż 395 zniczy, które zostały zapalone na grobach zasłużonych dla naszego miasta puławian. Wraz ze zbiórką  włączyliśmy się również w akcję porządkowania starych nekropolii i dlatego w dniu 5 listopada uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Moniki Karety udali się na puławskie cmentarze.

1 listopada obchodzimy Wszystkich Świętych, dzień wspomnień o ludziach, którzy odeszli. Kwiaty i znicze stawiane na grobach są znakiem naszej pamięci i wdzięczności. Z tej okazji 28.10.2016 r. klasa 1gf wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Przeździecką pojechała na cmentarz, aby uprzątnąć grób ks. Kanonika Zygmunta Adamczewskiego, którym opiekuje się nasza szkoła. Nie zapominamy o jego dobrym sercu i staramy się odpłacić mu tym samym.

Uczennice klasy 1gf

Dnia 12 października 2016 roku odbył się w naszej szkole ważny dzień - przyjęliśmy pierwszaków gimnazjum i liceum do społeczności szkolnej! Ale nie było łatwo - uczniowie klas drugich przygotowali dla młodszych kolegów spotkanie otrzęsinowe. Wszyscy stanęli przed różnymi konkurencjami, w których musieli wykazać się znajomością budynku, nauczycieli, innych pracowników czy tradycji i zwyczajów panujących w szkole od wielu lat.

Dlaczego tak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa? Do czego prowadzi przewożenie w samochodzie niezabezpieczonych przedmiotów? Co dzieje się z samochodem i naszym ciałem w czasie dachowania? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielą w trakcie pogadanki dydaktycznej eksperci. Wykład połączony będzie z pokazem symulatora dachowania. Jest to urządzenie umożliwiające „przeżycie” dachowania samochodu w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach. Dzięki niemu, pod pretekstem dobrej zabawy i adrenalinowego kopa, młodzież  doświadczy tego, co dzieje się z samochodem i naszym ciałem podczas dachowania.

Społeczność naszej szkoły po raz kolejny udowodniła, że los innych ludzi nie jest jej obojętny. Podczas Dnia Dawcy Szpiku zarejestrowaliśmy rekordową liczbę dawców – 60!!! To niebywały wynik na skalę nie tylko województwa, ale nawet całej Polski!!! Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, którzy dołączyli do grupy potencjalnych dawców szpiku kostnego. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uratujemy niejedno życie. W tym dniu, dzięki promowaniu akcji przez naszą młodzież, odwiedziły nas również osoby spoza szkoły.

13 października w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. We wspaniały nastrój wprowadziła wszystkich Aleksandra Łodzińska, która swoim recitalem rozpoczęła obchody. Następnie prezydent Janusz Grobel przywitał zaproszonych gości, składając im serdeczne życzenia oraz gratulacje z okazji awansów i wyróżnień. Kolejne piękne życzenia złożyli: Przewodnicząca Rady Miasta Puławy pani Bożena Krygier, Prezes Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego pan Lucjan Tomaszewski oraz Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty Ziemi Puławskiej pan Dariusz Tuszyński.