Za nami V edycja ogólnomiejskiej akcji „Zapal Pamięć” organizowanej przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta Puławy, w ramach  której co roku samorząd szkolny ogłasza zbiórkę zniczy.
W tym roku zebraliśmy aż 395 zniczy, które zostały zapalone na grobach zasłużonych dla naszego miasta puławian. Wraz ze zbiórką  włączyliśmy się również w akcję porządkowania starych nekropolii i dlatego w dniu 5 listopada uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Moniki Karety udali się na puławskie cmentarze. Tam najpierw na wybranych grobach zajęli się sprawami porządkowymi, a następnie zatroszczyli się o światło i pamięć dla osób zasłużonych dla naszego miasta.
Przeprowadzona akcja  to piękna lekcja historii i  lokalnego patriotyzmu naszych uczniów i nauczycieli, to wyraz naszej pamięci o tych, którzy odeszli.
Serdecznie dziękujemy uczniom i wychowawcom za zaangażowanie  i pamięć.

Zdjęcia: Mateusz Krupa 2 GE