„Życie składa się z przywitań i pożegnań” powiedział francuski pisarz Wiktor Hugo. 23. czerwca był w naszej szkole dniem wielkich pożegnań. Po trzech latach spędzonych w murach gimnazjum ze szkołą pożegnało się 159 absolwentów siedmiu klas trzecich.
W części oficjalnej usłyszeliśmy przemówienia Pani Dyrektor, przedstawicieli rodziców absolwentów – pana Jacka Bartoszka i pani Marioli Stalęgi oraz uczniów – Asi Jasiakiewicz i Mikołaja Bartoszka oraz zaproszonego przedstawiciela Rady Miasta - Pana Sławomira Przeździeckiego. Nie zabrakło też tradycyjnego ślubowania przedstawicieli absolwentów przy sztandarze szkoły. Wszystkie klasy pożegnały swoich wychowawców trochę żartobliwymi, trochę wzruszającymi wierszami napisanymi specjalnie na tę okazję. Były też specjalnie na tę okazję przygotowane dedykacje muzyczne.
W czasie tej uroczystości zostały też wręczone dyplomy i nagrody dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych oraz listy gratulacyjne dla ich rodziców.
W końcu przyszedł czas na wręczenie upragnionych przez uczniów nagród, dyplomów i świadectw ukończenia szkoły. Absolwentom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, laureatom konkursów przedmiotowych, sportowcom reprezentującym szkołę w zawodach i wolontariuszom pracującym aktywnie na rzecz innych zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody. Kulminacją pożegnania było otrzymanie z rąk wychowawców upragnionych świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego, będących przepustką do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych.
Aż 73 absolwentów gimnazjum ukończyło szkołę z wyróżnieniem,  30  otrzymało w tym roku nagrodę Prezydenta Miasta Puławy za wybitne wyniki w nauce, a pięcioro – stypendium naukowe Prezydenta Miasta „Sybilla” dla laureatów konkursów przedmiotowych. To znacznie wyższy wynik niż w ubiegłych latach. Najwyższą średnią wśród nagrodzonych mogą pochwalić się Arkadiusz Koch z klasy IIIgE i Julia Netczuk z klasy IIIgC, którzy w wyniku klasyfikacji końcoworocznej uzyskali średnią ocen 5,6. Arek jest też laureatem aż trzech konkursów przedmiotowych oraz konkursu ogólnopolskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.  Imponujące wyniki w nauce uzyskali też Weronika Rodzoś z klasy IIIgD (5,47) oraz Marcin Ciszewski (IIIgA), Aleksandra Miazga (IIIgC), Paulina Cieloch (IIIgD), Paulina Kuta (IIIgD), Radosław Bany (IIIgE), Joanna Jasiakiewicz (IIIgE) i Aleksandra Abramek (IIIgF), którzy uzyskali średnią ocen na świadectwie 5,4.
Wszystkich absolwentów żegnamy, życząc im sukcesów w nowych szkołach ponadgimnazjalnych oraz udanych wakacji, na które szczególnie ciężko w tym roku zapracowali.

Agnieszka Wójcicka

Promocję z wyróżnieniem otrzymali:

1. Marcin Ciszewski IIIgA
  2. Olga Sikora IIIgB