W dniu 18.12.2015 roku w Instytucie Dziennikarstwa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbył się II etap  Olimpiady Wiedzy o Mediach, w którym uczestniczyła uczennica klasy III LE Lena Smolarek. Po eliminacjach pisemnych została zakwalifikowana do finału olimpiady, który odbędzie się 18 i 19 marca 2016 roku w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Lenie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W piątek 11 grudnia w Zamościu odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Sztafetach Pływackich i Pływaniu Indywidualnym. W zawodach  wzięło udział po 12 drużyn dziewcząt i chłopców, reprezentujących najlepsze szkoły województwa, które uzyskały awans do tych mistrzostw dzięki wcześniejszym zwycięstwom na etapie powiatowym i rejonowym. Z wielkim powodzeniem w Zamościu wystąpiła sztafeta dziewcząt w składzie:

3 grudnia br. odbyła się IV Puławska Gala Sportu, podczas której Prezydent Miasta Puławy  p. Janusz Grobel wręczył  nagrody za najwyższe osiągnięcia  sportowe w roku szkolnym 2014/15 r.
Z dumą informujemy, że nasze gimnazjum zajęło II miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych na szczeblu miasta Puławy. Nasze liceum również zajęło II miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych.

W dniu 26 listopada na basenie Publicznego Gimnazjum nr 1 odbyły się miejsko – powiatowe zawody sportowe w pływaniu. Bardzo udanie wystartowli w nich uczniowie naszego gimnazjum. Sztafeta pływacka 10x25m stylem dowolnym dziewcząt zajęła I miejsce, chłopcy natomiast uplasowali się na miejscu II. Obie sztafety awansowały do zawodów rejonowych, które miały miejsce na basenie MOSiR w Puławach 1 grudnia. Także na tym etapie nasze reprezentacyjne sztafety powtórzyły swój sukces z poprzednich zawodów.

W czwartek 19 listopada w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach  wręczono nagrody i wyróżnienia uczestnikom Powiatowych Konkursów: Ortograficznego i Literackiego organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach. Siedmioro uczniów naszej szkoły sięgnęło po laury.
Na konkurs literacki „Życie z pasją” nadesłano 64 wiersze i 38 opowiadań. Nagrodę za opowiadanie otrzymała  Milena Sieprawska z kl. III GD, natomiast za wiersz została nagrodzona  Julia Ogonowska z kl. I GD, która również prezentowała zebranym utwory innych laureatów.

21 października w „Sali Błękitnej” Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się gala wręczenia stypendiów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy w ubiegłym roku uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.
Lubelski Kurator Oświaty p. Krzysztof Babisz wraz z Wicewojewodą Lublina p. Marianem Starownikiem wręczyli podczas gali dyplomy uznania 243 uczniom z całego województwa.

7 października w Adamowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych. Biegi odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych klasy I – rocznik 2002 i klasy II, III – rocznik 2000, 2001. Bardzo duży sukces odniosła uczennica klasy 1GA Eliza Zaręba, która okazała się najlepsza wśród zawodniczek z klas I zdobywając tytuł Mistrzyni Województwa.