W dniu 05.10.2015r w lesie przy Szkole Podstawowej nr 6 w Puławach odbyły się miejsko – powiatowe zawody sportowe w sztafetowych biegach przełajowych.  W zawodach tych wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego  Anny Nowak i Waldemara Goli. Po pasjonującej walce reprezentacja chłopców  zajęła I miejsce i uzyskała awans do zawodów na szczeblu rejonowym,

W dniu 30.09.2015r w lesie przy Szkole Podstawowej nr 6 w Puławach odbyły się miejsko – powiatowe zawody sportowe w indywidualnych biegach przełajowych.  W zawodach tych wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p. Anny Nowak. Biegi odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych – rocznik 2002 (klasy I) i rocznik 2001/2000 (klasy II i III)
Dziewczęta miały do pokonania dystans ok. 800m, chłopcy natomiast 1000m.

Z dumą informujemy o kolejnym sukcesie sportowym naszego ucznia, znakomitego zawodnika kickboxingu, Pawła Zduna. W czasie Mistrzostw Europy, które odbyły się w dniach 22-31 sierpnia w hiszpańskim San Sebastian Paweł zdobył srebrny medal w formule light - contact.
Paweł jest zawodnikiem LKSW Dan Świdnik. Trenuje kickboxing od dziewięciu lat.

Tylko 74 % tegorocznych maturzystów zdało egzaminy - podała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Niemal co piaty ze zdających (19 %) nie zdał  tylko z jednego przedmiotu i będzie mógł przystąpić do egzaminu poprawkowego pod koniec sierpnia.. Dalsze 7 % nie zdało więcej niż jednego egzaminu i wynik poprawiać będą mogli dopiero za rok.

Co roku Perspektywy publikują rankingi szkół ponadgimnazjalnych, szkół wyższych, kierunków studiów i programów MBA. W czerwcu 2015 po raz pierwszy został opublikowany Ranking Liceów STEM. STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice.

24 czerwca w POK „Dom Chemika” po raz dwudziesty pierwszy spotkali się najlepsi uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Urząd Miasta Puławy. Tegoroczne wyróżnienia wręczali: prezydent Puław - pan Janusz Grobel, wiceprezydent - pani Ewa Wójcik, wiceprezydent – pan Tadeusz Kocoń, przewodnicząca Rady Miasta Puławy- pani Bożena Krygier, przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania – pan Tomasz Kraszewski oraz skarbnik miasta Puławy- pani Elżbieta Grzęda.

Z radością informujemy, że Marcin Czuba uczeń klasy IGE zawodnik klubu Wisła Puławy należący do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych zdobył 3 srebrne medale (w konkurencjach: 50 m , 100 m  i 200 m stylem klasycznym) na Głównych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu, które odbyły się 13 i 14 czerwca w Kraśniku. To nie jedyny sukces Marcina w tym roku szkolnym. Na Zimowych Mistrzostwach MKP Bobry Dębica (30-31 stycznia 2015 r.) zdobył w tych samych konkurencjach I miejsca.