W dniu 26 marca 2015r. w Zespole Szkół nr 3 w Dęblinie odbył się jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Kolumbów pod honorowym patronatem pani Dyrektor ZS nr 3 mgr Anny Dominiak. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością pani Burmistrz Dęblina mgr Beata Siedlecka.
Miło nam poinformować, że wszyscy reprezentanci naszej szkoły, przygotowani przez panią Lidię Sołtys, zdobyli nagrody.

Wtorek 25 marca zapisał się złotymi zgłoskami w historii naszego liceum. Tego dnia koszykarze liceum  dokonali czegoś niemożliwego - zajęli pierwsze miejsce w finałowych rozgrywkach wojewódzkich w koszykówce! Drużyna II LO już trzykrotnie w ostatnich latach dochodziła do finału rozgrywek wojewódzkich, ale do czterech razy sztuka. Po raz pierwszy w historii „dziewiątki” drużyna liceum sięgnęła po mistrzostwo w województwie!

Z dumą informujemy, że uczennica klasy III LA Aleksandra Zdunek wygrała w plebiscycie „Wspólnoty Puławskiej” na Człowieka Roku Powiatu Puławskiego 2014. Nominowanych było 9 kandydatów. O zwycięstwie zadecydowały kupony, które zostały dostarczone w ostatnim dniu głosowania.
Ola jest stypendystką marszałka województwa lubelskiego w dziedzinie artystycznej.

Z roku na rok rośnie liczba zdolnych uczniów naszego gimnazjum, którzy mogą pochwalić się tytułem laureata lub finalisty konkursu przedmiotowego organizowanego przez Kuratora Oświaty. W tym roku szkolnym, aby znaleźć się w zaszczytnym gronie, należało uzyskać 80% możliwych do zdobycia punktów. Nasi gimnazjaliści aż dziewięciokrotnie sięgnęli po tytuł laureata. To największa liczba wśród puławskich gimnazjów!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy IIIGD Anna Lewkowicz (opiekun merytoryczny -  Sylwia Kamola-Kozak) zakwalifikowała się do trzeciego i ostatniego już etapu V edycji Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów.
W ostatnim etapie przewidziano test gramatyczno-leksykalny, do wykonania na platformie e-learningowej oraz część ustną, prowadzoną przy pomocy videokomunikatorów. Podczas części ustnej III etapu V Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów zostaną zadane trzy pytania:

W dniu 11.03.2015r. w obiektach sportowych naszej szkoły odbyły się Zawody Powiatowe w Koszykówce Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.
Miło mi poinformować, że zwycięzcami zawodów finałowych zostali uczniowie naszej szkoły.
Skład naszej reprezentacji : Tarłowski Jakub III A, Tkaczyk Mateusz III A, Molenda Marcin III A, Gębal Mateusz III B, Krulikowski Jakub III B, Niemczuk Jakub III C, Pyśniak Daniel III D, Włodarczyk Jakub II A.

Historia, wos, geografia, łacina i język angielski - to z tych przedmiotów licealiści KEN-u odnoszą największe sukcesy. Nieprzeciętnie uzdolnieni uczniowie pod opieką naszych nauczycieli sięgają po laury.
Jakub Tarłowski i Michał Klimowicz z klasy 3LA, uczniowie pani Elżbiety Omilianowicz brali udział w etapie okręgowym XLI Olimpiady Historycznej. Jakub Tarłowski będzie reprezentował naszą szkołę w etapie centralnym, który odbędzie się  w dniach 10-12 kwietnia.