Po niemal dwóch miesiącach niepewności 18 czerwca poznaliśmy wyniki egzaminów gimnazjalnych, które uczniowie siedmiu klas trzecich pisali w dniach 21 – 23 kwietnia. Absolwenci „dziewiątki” przyzwyczaili nas już do wysokich wyników w czasie egzaminów. Tych oczekiwań nie zawiódł również rocznik 2015. Absolwenci gimnazjum uzyskali wyniki wyższe niż średnie w gminie, powiecie i województwie.

Bardzo udanie wystąpili lekkoatleci naszego gimnazjum na odbywającej się w dniu 2 czerwca na puławskim Stadionie MOSiR Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Na zawodach tych nasza szkoła reprezentowana była zarówno przez drużynę dziewcząt jak i chłopców. Obie drużyny uzyskały awans do zawodów wojewódzkich zajmując II miejsce w zawodach rejonowych.

W czwartek 11 czerwca w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Puławach odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji międzyszkolnego konkursu „Kocham Cię, miasto moje…”. Uczniowie naszego gimnazjum okazali się bezkonkurencyjni w kategorii multimedialnej. I miejsce zajęła Aleksandra Wiejak (IIGC), II miejsce Julia Netczuk (IIGC), III ex aequo Patrycja Gogacz (IIGC) i Magdalena Chęć (IIIGD), zaś wyróżnienie otrzymał Kamil Górecki (IGF). Wszystkich nagrodzonych uczniów przygotowała pani Małgorzata Słomka.

Konkurs fotograficzny „Moja szkoła w obiektywie” odbył się już po raz jedenasty, a organizatorem była Podlaska Agencja Consultingowa „RECTUS – WOC” z Białej Podlaskiej. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, i co roku cieszy się dużym uznaniem. Zadaniem konkursowym było przedstawienie na fotografii życia w swojej szkole oraz miejsc w jej pobliżu.

W dniu 21 maja w Zamościu odbyła się Indywidualna Wojewódzka  Gimnazjada  w Lekkiej Atletyce. Z powodzeniem wystartowali w niej uczniowie naszego gimnazjum. Aby móc wystąpić w tych zawodach nasi reprezentanci musieli pokonać wielu rywali na etapie miejskim, powiatowym i rejonowym.

Z dumą informujemy o sukcesach uczniów naszej szkoły, zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Bursa - Puławy” Kamila Bernata, Macieja Cieślaka, Kacpra Baranowskiego, Daniela Sętowskiego, Pawła Kalskiego, Wiktora Jeduta, Pawła Wolskiego, Adama Ruczkowskiego i  Patryka Marczuka, którzy zajęli pierwsze miejsce w rozgrywkach Lubelskiej Ligi Piłki Ręcznej w kategorii junior młodszy, a także uzyskali dziewiąte miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Z radością i dumą informujemy, że II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkól Ogólnokształcących nr 1 im. KEN w Puławach otrzymało prestiżowe wyróżnienie, jakim jest Certyfikat Wiarygodna Szkoła, potwierdzający, że nasza szkoła jest w stanie zabezpieczyć właściwy poziom edukacyjny, wychowawczy i bezpieczeństwo swoim uczniom.
Uczestnictwo w Programie Wiarygodna Firma w kategorii Szkoła oraz otrzymanie Certyfikatu Wiarygodności jest jasną deklaracją stosowania przez szkołę wysokich standardów.