14 maja 2015 roku w auli im. Stefana Wyszyńskiego lubelskiego  KUL - u miała miejsce uroczysta gala, na której lubelski kurator oświaty – pan Krzysztof Babisz uhonorował laureatów konkursów przedmiotowych listami gratulacyjnymi oraz nagrodami książkowymi. Nagrodzonych zostało ponad 900 laureatów z całego województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro laureatów: Konrad Przewłoka, Arkadiusz Koch, Agata Czerwiec, Karolina Wójcik oraz Piotr Kwiatkowski.

11 kwietnia w Dzielnicowym Domu Kultury "Bronowice" w Lublinie odbyło się podsumowanie XX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Mój Świat" II edycji międzynarodowej, podczas którego otwarto wystawę pokonkursową, wręczono  nagrody i wyróżnienia. Na konkurs napłynęły 1232 prace ze 104 ośrodków z Polski, Ukrainy, Białorusi i Rosji.

We wtorek 28 kwietnia o godz. 13.00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbyło się uroczyste wręczenie nagród Starosty Puławskiego za najwyższe osiągnięcia  sportowe w 2014 r.
Z dumą informujemy, że ZSO nr 1 im. KEN w Puławach zajął II miejsce w Powiatowym  Współzawodnictwie Szkół zarówno w Gimnazjadzie, jak i Licealiadzie, i został uhonorowany Pucharami Starosty Puławskiego.

W dniach 23-26 kwietnia 2015r. w Krośnie odbył się etap centralny XLI Olimpiady Geograficznej. Z województwa lubelskiego do finału zakwalifikowały się 3 osoby. Naszą szkołę reprezentował Daniel Sobczyński wraz z opiekunem p. Radosławem Łysiakiem, któremu przypadł zaszczyt przekazania pucharu tejże olimpiady (w ubiegłym roku w naszej szkole odbył się jej finał).
Zmagania konkursowe rozpoczęły się trzema etapami zadań testowych.

W sobotę 17 kwietnia 2015 r. w Warszawie odbył się etap finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego PANGEA. Naszą szkołę reprezentował w nim uczeń klasy II gE Arkadiusz Koch, tegoroczny laureat aż trzech konkursów przedmiotowych, w tym matematycznego. Jego opiekunem merytorycznym jest pani dyrektor Marty Gładysz,.
W pierwszym etapie konkursu wzięło udział łącznie ponad sto tysięcy uczniów z całego kraju.

Z przyjemnością informujmy, że Ania Martyniuk, uczennica I klasy liceum, zajęła trzecie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Rosyjskiej. Konkurs, który odbył się w Chełmie 15 kwietnia br., został zorganizowany pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.

W dniu 18 kwietnia 2015r w Warszawie odbył się finał VII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Turniej ten honorowym patronatem objęła Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik - Rostkowska.
Do Turnieju zgłosiło się 1700 osób z 300 szkół w całej Polsce, zaś z naszej szkoły chętnych było 5 uczennic z klas drugich i trzecich liceum. Po okresie przygotowań – czytania lektur, artykułów, konsultacji ze szkolnym psychologiem – p. Moniką Łagowską-Gaweł, 10 marca przystąpiły do I etapu – testu wiedzy on –line.