W dniach 23-25 kwietnia br. w Warszawie odbyły się centralne eliminacje XLV Olimpiady Biologicznej, do których zakwalifikowano 94 uczniów z całej Polski. Po teście pisemnym do zawodów ustnych przystąpiło 40 zawodników, wśród których znalazła się uczennica naszej szkoły Luiza Markiewicz z klasy 3LC. Luiza  zdobyła tytuł finalisty i tym samym stuprocentowy wynik na maturze z biologii na poziomie rozszerzonym. Luizie gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Wąsik

To już kolejny sukces naszych  gimnazjalistów w konkursach przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2015/2016. Miło nam poinformować, że  uczeń klasy 3GE Arkadiusz Koch oraz uczeń klasy 2GE Jacek Chojnacki zostali laureatami  Ogólnopolskiego Konkursu  Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów."  Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą z historii Polski i historii powszechnej  z  lat 1531- 1683

27 kwietnia tego roku  w Zespole Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach pod hasłem "Zdrowie Najwyższą Wartością” odbyła się XV edycja Międzyszkolnego Konkursu Profilaktyki Zdrowotnej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Puławskiego. Patronat objął Starosta Powiatu Puławskiego. Tematem konkursu było hasło "Cukrzyca i inne choroby metaboliczne człowieka". Pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły-Luiza Markiewicz z klasy III LC. Gratulujemy!

Z radością informujemy o sukcesie naszego ucznia - Adriana Szarka, który zajął I miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego dla  uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez Polsko – Niemieckie  Centrum Przedsiębiorczości w Białej Podlaskiej. Po przejściu etapu szkolnego, w którym z całego województwa lubelskiego wzięło udział ponad 800 uczniów, Adrian zakwalifikował się do finału, w którym o I miejsce walczyło w sumie 7 osób. W finale, który odbył się w Białej Podlaskiej, nasz uczeń po etapie pisemnym zakwalifikował się do etapu ustnego i został laureatem konkursu.

Z dumą informujemy o sukcesie uczennicy klasy III LC - Magdaleny Puchały, która została finalistką 40. Olimpiady Języka Angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych.  Uczennica po przejściu etapu szkolnego, dostała się do etapu okręgowego, który składał się z testu pisemnego oraz części ustnej. Następnie Magdalena dostała się do finału Olimpiady, który odbył się w dniach 11-12 kwietnia w Poznaniu. Magdalena znalazła się w gronie 58 najlepszych w Polsce.

Czytaliście "Starego człowieka i morze" po angielsku? Wiecie, jak wygląda sytuacja religijna w Wielkiej Brytanii czy amerykański federalizm? To jedne z wielu zagadnień, z którymi musieliśmy się zmierzyć, biorąc udział w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Składała się ona z trzech etapów. W  pierwszym naszym zadaniem było rozwiązanie testu on - line, drugi etap składał się z trzech części: testu pisemnego, nakręcenia filmu i rozmowy przez wideokomunikator, ostatni to znowu test i rozmowa. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy dostali się do finału, zostali uhonorowani tytułami laureatów.

Uroczyste rozstrzygnięcie V edycji konkursu profilaktycznego pn. „Jestem świadomy – jestem bezpieczny” odbyło się 8 kwietnia 2016 roku w auli Zespołu Szkół Technicznych w Puławach. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Puławach oraz Zespół Szkół Technicznych w Puławach. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Puławy oraz powiatu puławskiego.