24 i 25 października uczniowie, jak co roku, zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii, uczestnicząc w Powiatowym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach. Naszym gimnazjalistom nie udało się zdobyć co prawda tytułu mistrza ortografii, ale mogą pochwalić się trzema pierwszymi miejscami oraz wyróżnieniami. Zdobyli je:
1. miejsce - Hanna Sokół
2. miejsce - Nikola Sugier
3. miejsce Sebastian Bartuzi i Magdalena Tarkowska

W dniach 7-22 października 2016 r. w Puławach odbyły się XVI Dni Papieskie. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W ramach tego wydarzenia odbył się VIII Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej „Śpiewajmy Ojcu Świętemu”. Zespół Wokalny KENSINGERS kierowany przez p. Mariusza Przybysia zajął w nim I miejsce wykonując piosenkę „W mroku jest tyle światła”. Zespół wystąpił w następującym składzie:

W dniu 12.10.2016 r. odbył się finał II Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Historycznej o Puławach o nazwie " Bitwa o Puławy". Uczestnicy konkursu po zmaganiach w sobotniej grze miejskiej, która polegała na rozwiązywaniu zagadek związanych z ważnymi miejscami Puław, stawili się w środę na sali widowiskowej Domu Chemika, by rozstrzygnąć, które liceum najlepiej zna historię naszego regionu.

W dniu 29.09.2016r odbyły się miejsko – powiatowe zawody sportowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych.  W zawodach tych wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego  Anny Nowak i Waldemara Goli. Po pasjonującej walce obie  nasze reprezentacje – dziewczęta i chłopcy zajęły I miejsce i wywalczyły awans do zawodów na szczeblu rejonowym, które odbyły się w Rykach w dniu 04.10.2016r. Tam natomiast nasze drużyny zajęły miejsca III.

29.09.2016 r. Dziewczęta naszego Liceum w składzie: Czerwiec Agata 2E,  Szczotka Eliza 1A, Kuś Dominika 2A, Derebas Justyna 2C, Czepińska Angelika 2C, Pawelec Aleksandra 3A, Kotowska Kamila 3A, Borkowska Aleksandra 1C, Netczuk Julia 1C, Baran Joanna 1B, Zasada Klaudia 2D, wywalczyły II miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt LO w Puławach a  4.10.2016 w Rykach, podczas bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych na Zawodach Rejonowych zajęły III miejsce.

22 czerwca w POK „Dom Chemika” po raz dwudziesty drugi spotkali się najlepsi uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Urząd Miasta Puławy. Galę poprowadziła po raz pierwszy pani Marzena Klimek - kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta. Tegoroczne wyróżnienia wręczali: prezydent Puław - pan Janusz Grobel, wiceprezydent - pani Ewa Wójcik, przewodnicząca Rady Miasta Puławy- pani Bożena Krygier, przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania – pan Tomasz Kraszewski .

Po niemal dwóch miesiącach niepewności 17 czerwca poznaliśmy wyniki egzaminów gimnazjalnych, które uczniowie siedmiu klas trzecich pisali w dniach 18 – 20 kwietnia. Absolwenci „dziewiątki” przyzwyczaili nas już do wysokich wyników w czasie egzaminów. Tych oczekiwań nie zawiódł również rocznik 2016. Absolwenci gimnazjum uzyskali wyniki wyższe niż średnie w gminie, powiecie i województwie.