15 grudnia 2016 r. odbył się etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Konkurs skierowany był do tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu najlepszy wynik wśród uczniów szkół licealnych w rejonie uzyskał uczeń kl. 1LC- Kamil Sobieszek.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dobiegły końca zmagania gimnazjalistów zakwalifikowanych do etapu okręgowego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Laureaci tego etapu uzyskali przynajmniej 80% możliwych do zdobycia punktów, co daje im tytuł finalisty  kwalifikuje do udziału w etapie wojewódzkim konkursów. Jak co roku „Dziewiątka” może pochwalić się największą spośród publicznych gimnazjów naszego miasta liczbą finalistów konkursów kuratoryjnych. W tym roku dziewięcioro uczniów zdobyło w sześciu konkursach aż dwanaście tytułów! Ostatni etap zmagań o tytuł laureata już w lutym.

29 listopada 2016 roku, w Starostwie Powiatowym w Puławach odbyła się Uroczystość Wręczenia Nagród Laureatom w Powiatowym Konkursie Ortograficznym oraz Powiatowym Konkursie Literackim "O szczęściu" zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach. Wśród nagrodzonych znalazło się kilkoro uczniów z 'Dziewiątki' - Hanna Sokół, Nikola Sugier, Julia Ogonowska, Sebastian Bartuzi, Magdalena Tarkowska, Natalia Łaszcz oraz Jagoda Sodel, którzy, w towarzystwie kolegów i koleżanek wysłuchali zwycięskich prac oraz odebrali upominki i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nikola Sugier 2gD

W dniu 24 listopada na basenie Publicznego Gimnazjum nr 1 odbyły się miejsko – powiatowe zawody sportowe w pływaniu indywidualnym i sztafetowym. Bardzo udanie wystartowli w nich uczniowie naszego gimnazjum. Sztafety pływackie 10x25m stylem dowolnym dziewcząt oraz chłopców zajęły II miejsce i  awansowały do zawodów rejonowych, które miały miejsce na basenie MOSiR w Puławach 1 grudnia. Także na tym etapie nasze reprezentacyjne sztafety powtórzyły swój sukces z poprzednich zawodów plasując się na II miejscu, dało to naszym sportowcom zasłużony awans do zawodów wojewódzkich.

Od początku roku przygotowywaliśmy się do konkursu ekologicznego pod hasłem "Jestem eko" pod kierunkiem nauczycielki edb, pani Agnieszki Szczerbetki. Prowadziliśmy szereg akcji związanych z ekologią: zbieranie makulatury, plastikowych nakrętek, baterii itd. Podejmowaliśmy działania edukacyjne: klasa 1LB przygotowała lekcję dla klasy 3GE, podczas której przedstawiono zasady życia zgodne z ekologią. Organizowaliśmy pokazy mody ekologicznej, wykonywaliśmy prace plastyczne dotyczące ekologicznego trybu życia.

W piątek 18 listopada siedmioro uczniów z naszej szkoły pod opieką pana Radosława Łysiaka wzięło udział w ogólnopolskiej Wielkiej Lekcji Geografii w ramach 18. edycji Explorers Festival. Wydarzenie miało miejsce na Uniwersytecie Łódzkim. Reprezentację naszej szkoły stanowili uczniowie  zarówno z klasy 3LD (Jakub Firlej, Kinga Kowalczyk, Maciej Wasilewski, Damian Wójcik) oraz z klasy 2LD (Patrycja Stępień, Zuzanna Żytko oraz Ola Król). Tematem  przewodnim wykładów był: „Człowiek w ekstremalnym środowisku". Dowiedzieliśmy się m.in jak wygląda życie w ekstremalnym klimacie Alaski, poznaliśmy piękno lodowców oraz niebezpieczeństwa wynikające z ich topnienia. Mogliśmy przenieść się w czasie do 1925 r., kiedy to psie zaprzęgi uratowały życie mieszkańców Nome na Alasce.

17. listopada 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach odbył się VI Wojewódzki Konkurs „Nikotynie Nie”.
Konkurs o tematyce antynikotynowej realizowany był w czterech kategoriach: test wiedzy, forma teatralna, wiersz, plakat. Skierowany był do uczniów zarówno gimnazjum, jak i liceum.
Naszą szkołę w kategorii forma teatralna reprezentowali uczniowie klasy ILB ze znakomitym efektem! Z przedstawieniem pt.”Żywot palacza” zdobyli I miejsce! Ale to jeszcze nie koniec nagród.