W dniach 6-8 czerwca 2016r. odbyła się gra miejska „W poszukiwaniu dawnych Puław”. Koordynatorami projektu byli Zbigniew Kiełb i Tomasz Kitka. W projekcie wzięło udział aż 75 osób -  uczniów puławskich gimnazjów i liceów. Rywalizacja między szkołami odbywała się w dwóch kategoriach – wiedzy historycznej i terenowej oraz bezpośrednio pomiędzy uczestnikami.  Gra miejska polegała na przejściu określonej trasy ulicami miasta wraz z przewodnikiem, który opowiadał o każdym zabytku znajdującym się po drodze. Zadaniem uczestników było jak najszybsze odpowiadanie na zadawane przez niego pytania, a także wypełnienie kart konkursowych – indywidualnie oraz zespołowo.

W dniu 31 maja na stadionie MOSiR w Puławach odbył się wojewódzki finał Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej oraz zawodów indywidualnych w lekkiej atletyce. Drużyna dziewcząt po zwycięstwach na etapie powiatowym i rejonowym stanęła na wysokości zadania i pod nieobecność w tym dniu niektórych swoich koleżanek z drużyny, co niewątpliwie osłabiło nasz zespół, zdobyła brązowy medal Wojewódzkiej Szkolnej Ligi Lekkkoatletycznej z niewielką stratą do zwycięskiego zespołu.

W dniu 1.06.2016 r. wzorem lat ubiegłych w  Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu ,,Znam przepisy ruchu drogowego”. Patronem honorowym był Starosta Powiatu Puławskiego, a celem konkursu były: popularyzacja znajomości przepisów ruchu drogowego wśród młodzieży, podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego i promowanie bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w ruchu drogowym. Opiekunem szkolnej drużyny był Wiktor Szczepaniak, a najlepsza z naszej szkoły była Maria Mazurkiewicz, uczennica klasy 1 LA, która po zaciętej walce zajęła II miejsce.

9 maja na stadionie MOSiR w Puławach rozpoczęli swoje zmagania sportowe nasi lekkoatleci. W tym dniu odbyły się zawody indywidualne na szczeblu miejsko - powiatowym, awans do etapu rejonowego wśród dziewcząt uzyskały:
bieg na 100m
1. Ahamefule Wiktoria kl.3GD
2. Prażmo Oliwia kl.2GC
3. Grykałowska Laura kl.1GA

8 maja 2016 roku w sali widowiskowej POK "Domu Chemika" odbył się koncert laureatów konkursu poetycko-muzycznego "Żołnierze Wyklęci zawsze w naszej pamięci" zorganizowanego przez Światowy Związek Żołnierzy AK i WiN Koło Puławy. Naszą szkołę reprezentowało kilkunastu uczniów zakwalifikowanych do tego etapu konkursu po wcześniejszych przesłuchaniach, które odbyły się 4 maja.  Występ został poprzedzony uroczystym powitaniem widzów oraz uczestników koncertu przez przedstawicieli organizatorów oraz panią  Bożenę Krygier – Przewodniczącą Rady Miasta Puławy.

Sukcesem naszych uczennic zakończył się konkurs organizowany przez Wydział Slawistyki  Katolickiego Uniwersytetu  Lubelskiego  Jana Pawła II. Rozstrzygnięto  V edycję konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych na prezentację multimedialną  „Szlakiem wielkich twierdz kresowych na Ukrainie” pod honorowym patronatem Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie. We współzawodnictwie uczestniczyli uczniowie z terenu  makroregionu obejmującego nie tylko Lubelszczyznę, ale również Podlasie i Kielecczyznę.

12 maja w auli im. Stefana Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyło się podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskie Kuratorium Oświaty w roku szkolnym 2015/2016. Gala prowadzona przez panią Ewę Zakościelną składała się z dwóch części. W pierwszej nagradzani byli laureaci wielokrotni (trzech i więcej konkursów przedmiotowych) oraz dwóch konkursów tematycznych - „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989” oraz „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.