W dniu 26 listopada na basenie Publicznego Gimnazjum nr 1 odbyły się miejsko – powiatowe zawody sportowe w pływaniu. Bardzo udanie wystartowli w nich uczniowie naszego gimnazjum. Sztafeta pływacka 10x25m stylem dowolnym dziewcząt zajęła I miejsce, chłopcy natomiast uplasowali się na miejscu II. Obie sztafety awansowały do zawodów rejonowych, które miały miejsce na basenie MOSiR w Puławach 1 grudnia. Także na tym etapie nasze reprezentacyjne sztafety powtórzyły swój sukces z poprzednich zawodów. Dało to naszym uczniom upragniony i zasłużony awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 11 grudnia w Zamościu.

Skład sztafety dziewcząt: Michta Aleksandra kl.3GD, Paniak Katarzyna kl.3GC, Kostyra Weronika kl.2GD,  Netczuk Julia kl.3GC, Grochecka Weronika kl.3GF, Ahamefule Wiktoria kl.3GD, Magryta Aleksandra kl.3GD, Rejmak Karolina kl.3GG, Urbanek Sandra kl.2GE, Szyndler Aleksandra kl.1GF oraz zawodniczki rezerwowe Rodzoś Weronika kl.3GD i FilipKinga  kl.2GD.

Skład sztafety chłopców: Machul Aleksander, Dados Aleksander, Gałązka Szymon, Piętak Maksym, Gnuś Jakub, Domański Michał, Czuba Marcin, Górecki Kamil, Strzeszewski Paweł, Mitruczuk Andrzej, Owczarzak Piotr
Równie dobrze nasi uczniowie zaprezentowali się w zawodach indywidualnych uzyskując awans do zawodów wojewódzkich.

Dziewczęta:
50m styl klasyczny: Ahamefule Wiktoria – I miejsce na etapie powiatowym i II miejsce na etapie rejonowym
50m styl grzbietowy: Magryta Aleksandra  - II miejsce  na etapie powiatowym i rejonowym
50m styl dowolny: Szyndler Aleksandra – I miejsce na etapie powiatowym i rejonowym

Chłopcy:
50m styl klasyczny: Czuba Marcin – I miejsce na etapie powiatowym i II miejsce na etapie rejonowym
50m styl grzbietowy: Machul Aleksander – III miejsce na etapie powiatowym i rejonowym
50m styl dowolny: Dados Aleksander – III miejsce na etapie powiatowym

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich.

Anna Nowak