CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

We wtorek 20 grudnia klasa 3GE udała się wraz ze swoją wychowawczynią panią Renatą Bany oraz panią Joanną Droździel na jednodniową wycieczkę do Lublina, aby odwiedzić  „Escape Room”. Gdy dojechaliśmy na miejsce, podzielono nas na grupy i przydzielono do pięciu tematycznych pokoi: „Szatnia Tytanów”, „Psychiatryk”, „Cela ”, „Komisariat” oraz „Gabinet Marszanda”. Następnie, kiedy zostaliśmy tam zamknięci, mieliśmy 60 min na rozwiązanie logicznych, czasem trudnych, zagadek. Cel główkowania był prosty - złamać wszystkie szyfry, aby zdobyć klucz otwierający nam drzwi do wyjścia.

Kiedy pod koniec wakacji, z każdym uciekającym dniem zbliżał się wrzesień, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, który u większości młodzieży wywołuje palpitacje serca,. Szczególnie mocno biły serca nasze, czyli pierwszoklasistów. Dla nas 1. września był początkiem wielu zmian. Rozpoczęliśmy nowy etap edukacji. Nowa szkoła, nowi nauczyciele, wszystko budziło obawy. Mimo strachu i tęsknoty za starymi murami szkoły, byłą klasą, nauczycielami, szybko odnaleźliśmy się w nowym miejscu.

19.09.2016 r. gimnazjalne klasy drugie wraz wychowawcami i nauczycielami fizyki wybrały się do Lublina, aby uczestniczyć w 57. POKAZACH Z FIZYKI zorganizowanych przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Całe widowisko podzielone zostało na cztery równie interesujące części:

31 maja 2016 roku moja klasa druga „E” i druga „F” pod opieką pani Renaty Bany, pani Agnieszki Wójcickiej oraz pani Joanny Droździel wybrały się na Górską Szkołę Przygody w Góry Stołowe.
Spod szkoły wyjechaliśmy o godzinie 7:15. Osiem godzin jazdy upłynęło wszystkim bardzo szybko. Na miejsce, czyli do miejscowości Pasterka, dotarliśmy późnym popołudniem. Po przyjeździe od razu zaczęliśmy zajęcia integracyjne. To był pierwszy punkt naszego planu. Drugi dzień rozpoczęliśmy od wspinaczki na szczyt Szczelińca Wielkiego.

W dniach 28 maja-3 czerwca 45- osobowa grupa licealistów z naszej szkoły z klas 2 LA, 1LA, 1LD uczestniczyła w wycieczce do Szwajcarii. Naszą naukową wyprawę rozpoczęliśmy wczesnym sobotnim porankiem, gdy pod opieką pań Jolanty Rzeźnik, Elżbiety Omilianowicz i  Martyny Majewskiej oraz pana Krzysztofa Próchniaka wyruszyliśmy z puławskich błoni.
Po trwającej cały dzień podróży dotarliśmy do Norymbergi. Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania tego zabytkowego niemieckiego miasta. Widzieliśmy zamek cesarski, kościół św. Sebalda, ratusz i Stare Miasto.

17 maja klasa II LC pod opieką Pani Jolanty Rzeźnik odbyła wycieczkę przedmiotową do puławskiego szpitala.
Dzięki uprzejmości pracujących tam lekarzy mogliśmy odwiedzić Oddział Kardiologii. Podzieleni na kilkuosobowe grupki przez wtorkowe przedpołudnie przyglądaliśmy  się pracy lekarzy oraz poznawaliśmy tajniki wykonywanego przez nich zawodu.
Z niemałą ciekawością obserwowaliśmy zabiegi przeprowadzane przez specjalistów hemodynamiki - współcześnie najprężniej rozwijającej się dziedziny medycyny.

Od 26 kwietnia do 29 kwietnia odbyliśmy wspaniałą wycieczkę. Na początku zawitaliśmy do starego i urokliwego Krakowa. Odwiedziliśmy Wawel, Stare Miasto oraz Uniwersytet Jagielloński.  W następnych dniach podziwialiśmy krajobraz Beskidu Żywieckiego i Śląskiego oraz poznaliśmy wiele ciekawych miejsc. Wjechaliśmy kolejką na Górę Żar, zwiedziliśmy Elektrownię Szczytowo - Pompową w Międzybrodziu, weszliśmy na skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle. Naszym przewodnikiem był sympatyczny mykolog- Justyn Kołek, który również przygotował dla nas bardzo interesujący wykład o grzybach.