W poniedziałek 18 września klasa 3LE wybrała się na Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, aby wziąć udział w Salonie Maturzystów-największej w Polsce kampanii edukacyjno-informacyjnej. Byliśmy jedną z wielu szkół biorących udział w tym wydarzeniu. Organizatorzy przygotowali dla nas wiele wykładów z różnych dziedzin nauki. My jako klasa humanistyczna postanowiliśmy dowiedzieć się, jak dobrze zdać maturę z historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego oraz matematyki.

W ubiegłym tygodniu, w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, klasy 1 SP odwiedziły Bibliotekę Miejską w Puławach. Tematem spotkania był „Krajobraz dziedzictwa”. Oprócz bardzo ciekawej prezentacji i zadań w grupach, dzieci uczestniczyły w zabawie z chustą, co było to szansą na integrację klasową.
Dziękujemy Paniom z Biblioteki Miejskiej w Puławach za ciekawą lekcję historii.

Zapraszamy do galerii zdjęć

7.09.2017 uczniowie klas drugich gimnazjum, jak co roku, uczestniczyli w pokazach z fizyki odbywających się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Były one organizowane po raz  58 przez Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Mogliśmy zobaczyć doświadczenia z elektrostatyki, radioaktywności, akustyki i mechaniki.
Była to niezwykła lekcja fizyki.

Michał Bis 2GC

W dniach 22.05 – 24.05.2017 roku odbyła się wycieczka klas I LC i I LE do Trójmiasta. W poniedziałek wszyscy zebraliśmy się na ,,Błoniach” i o godzinie 6 wyruszyliśmy w podróż.  Pierwszym punktem programu wycieczki był … Toruń – miasto Kopernika i pierników. Na krótki spacer po mieście zabrała nas Pani pilotka, która barwnie opowiadała o ciekawostkach związanych z Toruniem. Prawdziwym hitem okazały się przepyszne lody.  Toruń pozostawił po sobie pewien niedosyt,  musieliśmy jednak ruszyć w dalszą drogę. Na miejsce dotarliśmy w godzinach wieczornych.

Dnia 30 marca klasa III LE pod opieką wychowawczyni p. T. Adamczyk i p. M. Syty wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Historii Żydów Polskich, które zachwyciło nas nie tylko swoim postmodernistycznym wyglądem, ale i tym, z czym zapoznaliśmy się w środku. Przybliżyło nam historię naszego kraju oraz życia ludzi w różnych epokach. Wrażenia zostały wzmocnione poprzez wyjątkowe eksponaty. Odwiedziny tego muzeum okazały się solidną powtórką z historii.

We wtorek 28 marca uczniowie klasy 3GE oraz 3GF pod opieką p. Agnieszki Wójcickiej, p. Renaty Bany, p. Bożeny Pionki oraz p. Joanny Droździel spędzili wspaniały dzień na wycieczce w Warszawie. Pierwszym przystankiem klasowej wyprawy była wizyta w sejmie. Dzięki cudowniej pani poseł Kindze Gajewskiej -  Płochockiej mogliśmy dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat polskiego parlamentaryzmu. Następnie nasze klasy podzieliły się na dwie grupy. Jedna z nich przełamała swoje lęki i odwiedziła "Horror House", gdzie przeżyła niezapomniane chwile , które nie pozwalają spać spokojnie do dziś.

23 marca wraz ze znanym w całej szkole Pawłem Zdunem udaliśmy  się na dwudniową wycieczkę do Krakowa. Pod opieką naszych niezastąpionych sorek, pani Beaty Giowanoli i pani Małgorzaty Słomki, wybraliśmy się do najpopularniejszych krakowskich uczelni: Akademii Górniczo - Hutniczej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obie wizyty różniły się od siebie formą. Na AGH mogliśmy zobaczyć w praktyce, jak wyglądają zajęcia studentów i zaczerpnąć nieznanej nam wcześniej wiedzy o dostępnym tam sprzęcie.