16 maja w godzinach porannych  klasa 2LC wybrała się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym pod opieką p. Bożeny Pionki oraz p. Elżbiety Omilianowicz. Uczniowie podziwiali piękny renesansowy spichlerz zbożowy z końca XVI wieku,  w którym to mieści się muzeum oraz przeniesiony z Modliborzyc drewniany dom wójtowski z drugiej połowy XIX wieku. Młodzież była zafascynowana wystawami  z dziedziny geologii, paleontologii, botaniki i zoologii i ok.  11000 eksponatami pochodzącymi głównie z terenu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, o których opowiadała pani przewodnik.

28. 04. 2016 r. klasa III gg  wraz z opiekunami: panią Agnieszką Peplińską i panem Maciejem Abramkiem brała udział w XIII Gwieździstym Rajdzie Gimnazjalnym zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. W rajdzie uczestniczyli uczniowie klas trzecich gimnazjów z powiatu puławskiego. W planie rajdu była wędrówka wąwozami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, gdzie uczniowie mogli podziwiać piękno naszych okolic, a także poznać interesującą historię wybranych zakątków. Po powrocie ze spaceru każdy  został poczęstowany pieczoną kiełbaską.

31 marca pod opieką pani Jolanty Lewandowskiej oraz pani Doroty Zarody wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy, było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Zadaniem tej instytucji jest przywracanie pamięci o stuleciach wspólnej polsko-żydowskiej historii. Współczesna architektura budynku i nowoczesne ekspozycje zachwyciły każdego z nas i na długo zostaną w naszej pamięci. Następnie mieliśmy krótką przerwę na obiad w Złotych Tarasach. Ostatnim punktem naszego dnia był spektakl pt. ”Szalone nożyczki” w Teatrze Kwadrat.

W dniu 6 kwietnia klasy I GA i IGC, pod opieką pań: Agnieszki Peplińskiej, Lidii Sołtys i Agnieszki Szczerbetki, były na wycieczce w Warszawie. Pobyt w stolicy zaczęliśmy od Cinema Parku, gdzie uczestniczyliśmy w trzygodzinnym fascynującym programie „Podróże kosmiczne”. Interaktywny program pomógł nam zrozumieć zjawiska zachodzące we Wszechświecie. Uczyliśmy się rozpoznawać rodzaje ciał niebieskich, wzięliśmy udział w wyprawie w Kosmos, byliśmy świadkami pierwszego lądowania człowieka na Księżycu oraz zgłębiliśmy wiedzę na temat najjaśniejszej gwiazdy naszego układu – Słońca.

17 marca 2016 roku pod opieką wychowawczyni pani Sylwii Wójtowicz oraz pani Joanny Droździel nasza klasa 2GD wyruszyła na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Na miejscu byliśmy już około godziny 12.00. Pierwszym punktem programu był Room Escape, czyli rodzaj zespołowej gry przygodowej. Mieliśmy tam do dyspozycji aż  3 pokoje zagadek  (Laboratorium, Piwnicę i Indiana), więc podzieliliśmy się na grupy. Każda drużyna miała tylko 60 minut na wydostanie się ze swojego zamkniętego pomieszczenia.

4. marca 2016 roku klasa 1 LB pod opieką pani pedagog Kamili Brodzik udała się na dni otwarte Medycznego Studium Zawodowego w Puławach. Ciekawe pokazy poprowadzili uczniowie szkoły. Na początku obejrzeliśmy film promocyjny, który pokazywał aktywność szkoły w życiu naszego miasta. Następnie cała klasa przeszła szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Kolejną atrakcją był odwiedzenie  pracowni masażu, w którym uczniowie mogli wziąć udział i otrzymali darmowy masaż.

4. lutego 2016 roku uczniowie klas I GD i II GD pod opieką pani Katarzyny Gawron,  pani Sylwii Wójtowicz, pani Kamili Brodzik i pani Bożeny Pionki uczestniczyli w warsztatach językowych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ciekawe zajęcia (oczywiście w języku angielskim) poprowadzili studenci anglistyki, którzy na początku opowiedzieli uczniom  o egzaminie FCE– First Certificate in English, czyli o jednym z najbardziej popularnych egzaminów z języka angielskiego na świecie na poziomie średnio zaawansowanym.