1 czerwca klasa I LC wraz z opiekunami: paniami Anną Wąsik, Jolantą Rzeźnik i Anną Skubidą udała się na niezwykłą wycieczkę trasą Krynica -  Słowacja – Muszyna. Naszym pierwszym przystankiem było Skalne Miasto i Wąwóz Czarownic, których niesamowity urok urzekł każdego z nas. Następnie wdrapaliśmy się na górę Parkową, której największą atrakcją były zjazdy Rajskimi Ślizgawkami.

W dniach 13-15 maja klasa I LB pod opieką wychowawczyni - pani Katarzyny Sałek oraz pań: Joanny Droździel i Bożeny Pionki wybrała się na Mazury. Już z samego ranka w środę zaspani, ale żądni wrażeń ruszyliśmy na mazurską przygodę.
Pierwszym punktem programu był spływ rzeką Krutynią. Następnie udaliśmy się do miasta Ruciane-Nida, gdzie zostaliśmy zakwaterowani.

We wtorek 28 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy 1 GC i 1 GD pod opieką p. Sylwii Wójtowicz, p. Leszka Rukasza i p. Urszuli Czerniak udali się na wycieczkę do Janowa Lubelskiego.
Chociaż pogoda nie zawsze dopisywała, nie przeszkadzało nam to. Nikt nie chciał długo siedzieć w pokojach, wszyscy byli gotowi do pracy i żądni przygód. Pierwszym punktem programu był paintball. Strzelanie z markera paintballowego sprawiało nam wielką frajdę.

Dnia 8 kwietnia 2015 roku klasa IL A wraz wychowawczynią  Panią Elżbietą Omilianowicz i Panią Jolantą Rzeźnik udała się na wycieczkę przedmiotową z fizyki. Dzięki uprzejmości pracowników Instytutu Fizyki Doświadczalnej wchodzącego w skład Wydziału Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim mogliśmy pogłębić naszą wiedzę o jądrze atomu, zobaczyć  i  poznać budowę oraz funkcjonowanie akceleratora.

25 marca 2015 roku grupa maturzystów z naszej szkoły pod opieką Pani Jolanty Rzeźnik i Pani Dyrektor Teresy Frydrych wybrała się do Warszawy na zajęcia przedmiotowe do Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk. Czuliśmy się zaszczyceni tym, że tutejsi naukowcy poświęcili nam swój czas i pokazali, nad czym aktualnie pracują. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na trzy grupy, ponieważ czekały nas trzy różne prezentacje.

Dnia 20 marca 2015 r. grupa uczniów naszego gimnazjum z klasy 3gb oraz 3gd pod opieką pani psycholog i pani wicedyrektor Teresy Frydrych  pojechała do Państwowej Szkoły Budownictwa i Geodezji w Lublinie. Naszym celem było przedsięwzięcie o nazwie „Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu". Mogliśmy zobaczyć, jak wygląda praca górnika, lotnika, plecionkarza, geodety lub fryzjera, dowiedzieć się, w jakich szkołach odbywa się nauka wymienionych zawodów.

Dnia 26 lutego klasa I LC o profilu biologiczno - chemicznym wraz z wychowawczynią, panią Anną Wąsik, uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych Puławskiego Instytutu Weterynarii. W czasie naszej wizyty  prof. Tomasz Cencek przybliżył historię powstania Instytutu, pierwszych badań tam prowadzonych, a także zapoznał z istotnymi zadaniami, jakie pełni on w Polsce i Europie. Potem odwiedziliśmy nowoczesne laboratoria Instytutu.