W dniach 13-15 maja klasa I LB pod opieką wychowawczyni - pani Katarzyny Sałek oraz pań: Joanny Droździel i Bożeny Pionki wybrała się na Mazury. Już z samego ranka w środę zaspani, ale żądni wrażeń ruszyliśmy na mazurską przygodę.
Pierwszym punktem programu był spływ rzeką Krutynią. Następnie udaliśmy się do miasta Ruciane-Nida, gdzie zostaliśmy zakwaterowani. Po rozpakowaniu bagaży i zjedzeniu kolacji wspólnie biesiadowaliśmy przy ognisku. Nazajutrz czekały nas następujące atrakcje: Wilczy Szaniec-dawna siedziba Hitlera, zwiedzanie pięknego miasta Giżycka, a w nim m.in. Twierdzy Boyen i mostu obrotowego oraz zabytkowego Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce. Trzeciego dnia udaliśmy się do Mrągowa, w którym każdego roku odbywa się Mazurska Noc Kabaretowa,  potem ruszyliśmy do  malowniczych Mikołajek. Mimo tego, że prognozy pogody nie zapowiadały nic dobrego, dla nas świeciło słońce.
Jak wiadomo, to, co dobre, szybko się kończy, więc i my musieliśmy udać się w drogę powrotną do Puław. Podczas tego wyjazdu bardzo się ze sobą zintegrowaliśmy i miło spędziliśmy czas w swoim gronie. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że była to nasza wymarzona wycieczka!

Weronika Czech