CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

12 września klasy 8a i 8b wraz z wychowawczyniami: p. Renatą Bany i p. Katarzyną Witkowską oraz nauczycielami fizyki: p. Jolantą Lewandowską i p. Jackiem Drozdem wzięli udział w pokazach z fizyki na UMCS-ie w Lublinie. Zajęcia były bardzo ciekawe i poprzez zabawę mogliśmy się na nich wiele nauczyć. Uczestniczyliśmy w czterech wykładach zatytułowanych: ,,Fizyka zabawek”, ,,Światło i oko”, ,,Fizyka latania” oraz ,,Błękitna planeta”. Według mnie najciekawsze pokazy były podczas wykładu ,,Fizyka zabawek”.

W czwartek 13 września klasa 1LA pod opieką nauczycielek  pani Jolanty Rzeźnik i pani Elżbiety Omilianowicz wzięła udział w zajęciach integracyjnych, które odbyły się w Parchatce obok wyciągu narciarskiego. Po dotarciu na miejsce od razu wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do udziału w różnych konkurencjach. Na początku uczniowie dobrali się w pary, następnie jedna osoba musiała zamknąć oczy, a jej partner miał za zadanie przeprowadzić ją bezpiecznie w taki sposób, żeby uniknąć zderzenia z innymi uczniami. Następnie testowaliśmy „Skok zaufania”.

Wycieczki do CERNU już na dobre wpisały się w tradycję naszej szkoły. Dzięki staraniom i zaangażowaniu pani Jolanty Rzeźnik niemal corocznie młodzież udaje się do Szwajcarii, aby poznać funkcjonowanie  Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych.
Naszą naukową wyprawę rozpoczęliśmy wczesnym rankiem 28 maja 2018 r., gdy pod opieką  pań Jolanty Rzeźnik, Anny Rzymskiej, Renaty Marcinko i Renaty Mazurek wyruszyliśmy z puławskich błoni.

4 czerwca Pierwszaki wyruszyły na podbój Krainy Rumianku. Kraina Rumianku to wioska tematyczna gdzie dzieci mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali  nasi przodkowie. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi, gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane.  Jest to fantastyczne miejsce, gdzie z ogromną ciekawością uczniowie brali udział w warsztatach robienia mydełek i w warsztatach obróbki bursztynu. Ogromna dawkę emocji i  doznań zapewniła dzieciom  gra terenowa.

Szkolny sezon wycieczkowy w pełni. Pasja poznawcza, którą z pewnością posiada każdy z nas, sprawiła, że 45-osobowa grupa uczniów z klas 2LC, 2LB, 2LD i 2LE uczestniczyła w wycieczce na Węgry. Wyjechaliśmy z Puław w porannych godzinach, pod opieką wychowawczyni Pani Renaty Marcinko oraz Pani Elżbiety Omilianowicz, Pana Wiesława Sowy i księdza Łukasza Włoska. Po niemal całym dniu podróży dotarliśmy do największej krasowej groty w Europie, leżącej na granicy węgiersko--słowackiej - Jaskini Aggtelek.

Klasy I w dniu 11 maja uczestniczyły w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich organizowanych już kolejny raz w naszym mieście. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką i charakterem pracy strażaków oraz mogli zaobserwować pracę sprzętu pożarniczego.

Nie wszystkie dzieci wiedzą, kto to jest introligator i na czym polega jego praca. Na te pytania odpowiedział dzieciom z SP 9 tata jednego z naszych uczniów Pan Rafał Piotrowski, który jest introligatorem, a jego pracownia mieści się przy Bibliotece Rolniczej w Puławach. Pierwszaki zobaczyły, jak naprawia się uszkodzone książki, które wymagają powtórnego szycia, podklejenia oraz zreperowania zniszczonej okładki. Największe zainteresowanie jednak wzbudziła „gilotyna”.