CIEKAWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE, SPOTKANIA I IMPREZY
SUKCESY
NIEZAPOMNIANE WYCIECZKI
WYKWALIFIKOWANA KADRA

Z prawdziwą dumą przedstawiamy uczennicę kl. 7A Szkoły Podstawowej - Annę Domańską. Ania może pochwalić się znakomitymi wynikami we współzawodnictwie sportowym. Na tegorocznych zawodach w Hrubieszowie w biegu na dystansie 80 m przez płotki uzyskała najlepszy w swojej grupie wiekowej czas 13,99 sekundy. W czasie uroczystego podsumowania Czwartków Lekkoatletycznych zdobyła statuetkę za uzyskanie najlepszych wyników w skoku w dal ( 4,44m i 4,48m).

10 grudnia w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów programu "Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019-2020". To już kolejny raz, kiedy nie zabrakło stypendystów z naszej szkoły. W tym roku aż 15 uczniów odebrało swoje stypendia, które osiągnęli dzięki ciężkiej pracy, a przede wszystkim zdobyciu tytułów laureatów bądź finalistów w konkursach kuratoryjnych i olimpiadach przedmiotowych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych
organizowanych przez Kuratora Oświaty w Lublinie w Roku Szkolnym 2019/2020

10 grudnia uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wzięli udział w Puławskich Środach Pływackich, odbywających się na hali MOSiR-u w Puławach. Dzieci startowały w czterech konkurencjach pływackich:  dziewcząt na dystansie 25m stylem grzbietowym,  chłopców na dystansie 25m stylem grzbietowym, dziewcząt na dystansie 50m  stylem grzbietowym oraz chłopców na dystansie 50m stylem grzbietowym.

Wielkie brawa i ogromne gratulacje dla uczennic klas młodszych Szkoły Podstawowej, które sięgnęły po laury w konkursie recytatorskim "Żeby Polska była Polską" organizowanym przez Dom Chemika. Uczennica klasy 2b, Maria Mańkiewicz  zajęła w nim I miejsce, a  Antosia Przybyś z klasy 1b dostała wyróżnienie. Jedną z nagród jest wizyta w teatrze w Lublinie.
Gratulujemy sukcesu!

Owocny weekend dla naszej drużyny 9-tka Running Team. W niedzielę p. Iwona Strumnik zajęła III miejsce w X Biegu Niepodległości o Puchar Burmistrza Ryk Jarosława Żaczka. Natomiast w czasie biegów 10 i 11 listopada w Puławach nagrodom nie było końca. P. Jolanta Rzeźnik zdobyła dwie nagrody: III miejsce w swojej kategorii wiekowej i I miejsce dla najstarszej uczestniczki, a p. Iwona Strumnik -  I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Ale to nie koniec nagród. Cała drużyna zdobyła II miejsce w kategorii klubowej.

19 listopada uczniowie naszej szkoły podczas „Południa Literackiego” odebrali nagrody oraz wyróżnienia za ich sukcesy w konkursach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach. W Powiatowym Konkursie Literackim pt. „List księżnej Izabeli Czartoryskiej do współczesnego puławianina" jedną z nagród otrzymała Zuzanna Sulska z kl. 2LCa, natomiast w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w kategorii szkoła podstawowa miejsca na podium zajęły uczennice kl. 8a: Julia Baryłka (I miejsce) oraz Teresa Karamon (III miejsce).