29 marca 2019 r. w warszawskim centrum kultury Art.Bem odbyła się gala finałowa I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Życie między wierszami” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Pawła II w Warszawie. Zostały na niej nagrodzone 4 uczennice naszej szkoły w kategorii szkół średnich: wyróżnienie zdobyły Milena Sieprawska z klasy IIILB, Agnieszka Struzik z IIILD, natomiast Natalia Łaszcz z klasy IILB i Adrianna Owczarz z klasy IILE zdobyły odpowiednio III i II miejsce.

W sobotę 30 marca grupa uczniów z naszej szkoły w składzie: Ewa Kałkowska (3LE), Jakub Piątek (2LC), Anita Drzazga (1LCa), Iga Bochniak (1LB), Marta Kierek (1LCa) i Jakub Stasiak (1LD) wraz z panią Moniką Łagowską - Gaweł udała się na finał XI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Jak co roku zorganizowany był on przez redakcję magazynu psychologicznego „Charaktery”. Wydarzenie odbyło się w Warszawie w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego.

Z dumą informujemy, że Julia Seredyn uczennica kl.8a  zdobyła II miejsce w finale III Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Zostań Mistrzem Ortografii”. Konkurs odbył się 28 marca w Nałęczowie pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Organizatorami konkursu byli ZS nr 2 w Nałęczowie i Instytut Filologii Polskiej UMCS w Lublinie. Julii serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dobiegły końca zmagania gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej startujących w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz innych konkursach wiedzy. Jak co roku „Dziewiątka” może pochwalić się aż dziewięcioma tytułami laureata i ośmioma - finalisty w  konkursach kuratoryjnych, tematycznych i olimpiadach.

Radosław Bany z kl. 3LA i Sebastian Bartuzi z kl. 2LA w sobotę 23 marca wzięli udział w etapie centralnym XII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Do Krakowa wybrali się wraz ze swoim opiekunem merytorycznym - panią Jolantą Rzeźnik. Walczyli o zaszczytny tytuł laureata w konkursie z fizyki.

Z radością pragniemy poinformować, że czworo uczniów naszej szkoły zostało laureatami IX Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Są to Wiktoria Tarka, klasa 8b (opiekun merytoryczny Sylwia Wójtowicz), Jan Jędrych, klasa 8a (opiekun merytoryczny Katarzyna Gawron), Jakub Sułek , klasa 8b (opiekun merytoryczny Sylwia Kamola-Kozak) oraz Julia Bogusz, klasa 3gc (opiekun merytoryczny Sylwia Kamola-Kozak).

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Gwiazdozbiory" w Szkole Podstawowej nr 4. II miejsce Patryk Borsuk, III miejsce Szymon Krysa, wyróżnienie Agata Droździel, Jakub Stefaniak, Dawid Sawicki. Zwycięzcom gratulujemy.