27listopada 2018 r. trzy uczennice z klasy I LA w składzie: Marta Goluch, Julia Olszak i Gabriela Kuta wzięły udział w międzyszkolnym konkursie zawodoznawczym „Wiedza. Rekrutacja. Kariera.”, który odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Puławach.

28 listopada w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 10 odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „Moja Ojczyzna” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Na konkurs, objęty patronatem Prezydenta Miasta Puławy, wpłynęło 37 prac. Uczennica naszej szkoły Julia Seredyn z klasy 8a zdobyła III miejsce w grupie wiekowej: klasy 7-8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum.

15 listopada 2018r. w Zespole Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach odbył się VIII już Wojewódzki Konkurs „Nikotynie-Nie”. Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły ( Gabriela Pikuła, Martyna Sykut,  Emil Kotkiewicz, Michał Białota, Michał Łaszcz i Damian Furga) przygotowali formę teatralną i zajęli zaszczytne I miejsce!!!!

W piątek 9 listopada 2018 roku w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu prozatorskiego  "Mój region - moja mała ojczyzna ..." oraz Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Konkursy te miały na celu  kształtowanie postawy patriotycznej młodzieży w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W dniu 11 listopada uczennice naszej szkoły podstawowej i gimnazjum na sportowo uczciły 100 -  lecie odzyskania niepodległości przez Polskę biorąc udział w XXIX Ogólnopolskich Biegach Niepodległości, które odbyły się na Skwerze Niepodległości w Puławach. Izabela Ambrożek uczennica klasy 3GD w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce, nasze gimnazjum w ogólnej klasyfikacji szkół w kategorii dziewcząt uplasowało się również na II miejscu.

Po sportowym współzawodnictwie 27 września na etapie powiatowym i 4 pażdziernika rejonowym, nasze licealne lekkoatletki zajmując II miejsce zakwalifikowały się do udziału w Wojewódzkiej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. 11 pażdziernika na lubelskim stadionie nasze dziewczęta,  pokonując zespoły z Lubartowa, Chełma, Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego, Białej Podlaski, zajęły w klasyfikacji zespołowej IV miejsce.

Tradycją w naszym mieście stały się coroczne spotkania uczniów – stypendystów otrzymujących stypendium naukowe „Sybilla”, ich opiekunów oraz nauczycieli wyróżnionych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ich gospodarzem jest Prezydent Miasta – pan Janusz Grobel. W tym roku spotkanie odbyło się w gościnnych progach Puławskiego Parku Naukowo – Technologicznego.