12 listopada 2019 r. reprezentanci „Dziewiątki” pojechali na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, gdzie wzięli udział w X Ogólnopolskim Dyktandzie Młodych, organizowanym przez Koło Edytorów KUL. Jakub Skóra z klasy 2LA zajął I miejsce, a Julia Baryłka z klasy 8a – II miejsce. Wydarzenie wzbogacił koncert Klary Frąkały oraz Katarzyny Gil.
Naszym mistrzom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Hanna Sokół, klasa 2LA

21 października klasy: 1LAp, 1LBp i 1LAg wybrały się do Starostwa Powiatowego na podsumowanie konkursu na wykonanie makiety placu Chopina ,,Zielone serce miasta". Konkurs objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Puławy został zorganizowany przez Zarząd Dróg Miejskich w Puławach oraz Urząd Miasta Puławy.

10 października 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Puławach odbył się V Turniej Wiedzy o Janie Pawle II. Konkurs ten zorganizowany został z okazji obchodów XIX Dnia Papieskiego w Puławach. Naszą szkołę godnie reprezentowała drużyna złożona z uczniów klasy 2LD, w której skład weszli: Natalia Osetkowska, Mateusz Łuczyński i Jakub Stasiak, zaś opiekunem młodzieży był p.Grzegorz Zamojski.

Dnia 3 października 2019 r. w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu odbyła się konferencja pt.: „Obserwuję, badam, chronię…Roztoczańskie ekoinspiracje”. Konferencja skierowana była do uczestników Programu Stypendialnego „Lider wiedzy i ochrony środowiska”, w którym bierze udział uczennica klasy 3LC Julia Abramowicz.

Z przyjemnością informujemy, że projekt społeczny uczniów naszej szkoły „Zakorzeniamy Puławy” w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii zyskał nominację do Złotych Wilków na Gali Zwolnionych z Teorii, a członkowie zespołu byli finalistami konkursu i reprezentowali naszą szkołę 24 kwietnia 2019 roku podczas uroczystej gali w Global Expo. W tegorocznej edycji olimpiady wzięło udział ponad 15 tysięcy uczniów.

Po przejściu etapu miasto-powiat następnie rejonu, dnia 12.06.2019 w Biłgoraju odbył się finał Lekkoatletycznych Mistrzostw Województwa. Klasą samą dla siebie okazał się Aleksander Pionka z kl. 3GF który w fantastycznym stylu wygrał bieg na 300m osiągając bardzo wartościowy wynik 37,34 zdobywając złoty medal. 30 minut później poprowadził na ostatniej zmianie sztafetę 4x100m zdobywając srebrny medal wraz z kolegami ze sztafety!

7 czerwca 2019 roku w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się etap wojewódzki konkursu pod hasłem "Wolni z Wolnymi - Równi z Równymi", w którym wzięło udział 2 uczniów z naszej szkoły: Jacek Chojnowski z IILE i Marcin Kacperek z ILE. Pierwsze miejsce zdobył Jacek Chojnowski!