30 i 31 maja 2019 r. w auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się gala podsumowująca konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019. Pierwszego dnia uhonorowani zostali uczniowie szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Julia Seredyn - laureatka konkursu polonistycznego i Piotr Prządka- laureat konkursu matematycznego.

21 marca odbył się w szkole Międzynarodowy konkurs matematyczny "Kangur matematyczny". Miło nam poinformować że trzech uczniów z klasy IIa zdobyło w nim wyróżnienie. Są to Eryk Piotrowski Sebastian Trębas oraz Kacper Rachoń. Serdecznie gratulujemy.

STRUMNIK Iwona

29 maja 2019 r. już po raz dziewiąty odbył się w Zespole Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W tym roku wzięli w nim udział uczniowie z siedmiu puławskich szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat literatury, geografii, historii, muzyki, sportu, malarstwa, polityki i kultury krajów niemieckojęzycznych. Naszą szkołę reprezentowali: Jacek Chojnowski z kl. II LE i Łukasz Czerski z kl. 1 LCb.

W dniach 10-12 maja na hali w Kwidzynie odbyły się ćwierćfinały  Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej. Swoje mecze rozgrywały tam cztery z ośmiu najlepszych drużyn w Polsce: MTS I Kwidzyn, KPR Ostrovia Ostrów Wlkp., KS Szczypiorniak Olsztyn oraz UKS Bursa Puławy. Trzon składu „Bursy” stanowili uczniowie naszej szkoły:

Miło nam poinformować że dnia 5 kwietnia w Białej Podlaskiej odbył się finał wojewódzki w koszykówce chłopców. Nasi uczniowie po raz drugi z rzędu awansowali do grona sześciu najlepszych drużyn w naszym regionie. Chłopcy w czasie tego turnieju wykazali ogromne zaangażowanie, determinację oraz wolę walki na całym boisku. Ostatecznie nasz zespół zajął V miejsce, co jest potwierdzeniem dobrze wykonanej pracy w ciągu całego roku szkolnego.

W dniach 5 - 8 kwietnia 2019 r. w Gdańsku - Jelitkowie odbyły się eliminacje centralne XLV Olimpiady Historycznej, podczas których Jacek Chojnowski uczeń klasy II LE naszego liceum zdobył tytuł laureata. Opiekunem merytorycznym Jacka jest pani Elżbieta Iwan – Omilianowicz.
Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to ciesząca się wysoką renomą przedmiotowa olimpiada organizowana od 1974 roku przez Polskie Towarzystwo Historyczne.

Z dumą informujemy, że Radosław Bany z kl. 3LA i Sebastian Bartuzi z kl. 2LA zostali  laureatami XII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Ich wiedza z fizyki została doceniona podczas etapu centralnego olimpiady, który odbył się 23 marca w Krakowie. Dzięki zdobytym tytułom mogą być przyjęci na wszystkie kierunki studiów Akademii Górniczo-Hutniczej z pominięciem procedury rekrutacyjnej.