Z wielką dumą prezentujemy wyniki Powiatowego Konkursu Literackiego „Życie w czasie zarazy” zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach. Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia w kategoriach: wiersz i opowiadanie w dwóch grupach wiekowych: szkoła podstawowa i szkoła średnia. Wśród zwycięzców znalazły się uzdolnione uczennice naszej placówki.

Niezwykle miło jest mi poinformować, że nasi uczniowie szkoły podstawowej: Monika Jagiełło- klasa 4a, Szymon Krysa- klasa 4a oraz Natalia Wyrwich z klasy 7b zostali nagrodzeni w konkursie plastycznym „Rzadkie rośliny Lubelszczyzny” organizowanym przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Uczniowie wykazali się nie tylko talentem artystycznym, pomysłowością, ale również wiedzą. Gratuluję serdecznie nagrodzonym oraz zapraszam wszystkich do galerii prac, które można również podziwiać na profilu fb Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Totus Tuus pod takim hasłem przebiegał  w całej Polsce XX Dzień Papieski, którego głównym organizatorem jest Fundacja ,, Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  Zawołanie Totus Tuus ksiądz Karol Wojtyła wybrał na swoje biskupie hasło. Towarzyszyło mu ono aż do powrotu do domu Ojca. Słowa Totus Tuus – Cały Twój (Maryjo) są związane z dojrzałym życiem Papieża i wyrażają Jego postawę wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji wobec  człowieka i całego świata.

Antonina Przybyś, uczennica kl. II b zajęła pierwsze miejsce w XIX Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej "Uwielbiaj duszo moja Pana" zorganizowanym z okazji XX Dnia Papieskiego w Puławach "Totus Tuus". Tosia recytowała wiersz pt.: "Pośród niesnasków" Elżbiety Niedźwiadek z tomiku "Z pochodnią wiary"

Nasza biblioteka szkolna wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie przeprowadzonym w okresie od  16 września 2019 r. do 16 lutego 2020r.   przez Studium Prawa Europejskiego i otrzymała certyfikat – Zaczytana  Szkoła.
Celem konkursu było spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce czytelnictwa jak również szczególnej aktywności w zakresie kultury humanistycznej.

17 września 2020 r. w Lublinie odbył się etap wojewódzki VII edycji Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii, w którym brało udział dwoje uczniów naszego liceum: Anita Drzazga z kl. 3 LCa oraz Jakub Skóra z kl. 3 LA. Bardzo miło nam poinformować, że Jakub Skóra zajął  II miejsce i znalazł się w gronie najlepszych z województwa lubelskiego. Został zakwalifikowany do kolejnych eliminacji na szczeblu centralnym, które odbędą się w grudniu, w Gdańsku.

Z dumą informujemy, że zdawalność egzaminu maturalnego w II LO im. KEN wyniosła 99,3%. Spośród 144 zdających tylko jeden uczeń nie uzyskał z jednego z obowiązkowych przedmiotów maturalnych wymaganych 30%. Przysługuje mu jednak prawo do odwołania oraz zdawania w sierpniu egzaminu poprawkowego, ponieważ do wymaganego minimum zabrakło tylko jednego punktu!