W dniach 24-25 maja 2018 roku w  auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się Uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych i Tematycznych organizowanych przez Lubelskie Kuratorium Oświaty, podczas której pani kurator Teresa Misiuk wręczyła nagrody i dyplomy laureatom konkursów. Na uroczystym spotkaniu byli obecni nasi gimnazjaliści:

6 maja na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach odbyły się Ogólnopolskie Biegi Uliczne o "Błękitną Wstęgę Wisły". Impreza odbywa się corocznie z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W biegach uczestniczyła grupa  dziewcząt reprezentująca naszą szkołę. W kategorii dziewcząt z rocznika 2004 uczennica klasy 7b Paulina Sumorek zajęła IV miejsce, a w roczniku 2002/03 Izabella Ambrożek z klasy 2GD zdobyła III miejsce.

27 kwietnia 2018 r. uczniowie  klasy 1 LC w składzie: Angelika Cyranek, Dagmara Muciek, Anna Szewczyk, Aleksandra Sztobryn, Eryk Kozak oraz Kamil Pruchniak wzięli udział w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Uczniowie naszej szkoły wykazali się umiejętnościami nie tylko z zakresu udzielania pierwszej pomocy w warunkach zagrożenia zdrowia i życia, ale również wiedzą na temat historii oraz funkcjonowania Polskiego Czerwonego Krzyża. Dzięki ciężkiej i wytrwałej pracy, reprezentacji  naszego liceum udało się zająć wysoką trzecią lokatę.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 3LB Dominik Chrzanowski zajął 6. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Włoskiego. Była to już XII edycja konkursu organizowanego przez Wydział Filologii Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie odbył się drugi i trzeci (finałowy) etap . Do pierwszego, szkolnego etapu zostało zgłoszonych ze szkół ponadgimnazjalnych 406 osób z całej Polski, z których 101 przeszło do etapu drugiego.

24 marca 2018 r. na Wydziale Humanistycznym  UMCS-u odbył się Turniej Debat Historycznych IPN. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Michał Kopciał i Julia Kowalczyk z klasy 2LC oraz Łukasz Szarga, Andrzej Domagała i Maciej Polak z klasy 2LA. Nasi uczniowie zajęli 3. miejsce w etapie regionalnym, który  obejmował fazę grupową, półfinałową i finałową. Przed każdą z nich mieliśmy możliwość udziału w warsztatach z zakresu problematyki historycznej.

Chociaż Szkoła Podstawowa nr 9 działa od niespełna roku, to jej uczniowie mogą pochwalić się pierwszymi sukcesami naukowymi. Przedstawiamy Naszych Najlepszych – uczniów klasy 7A, laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018.

Po raz piąty uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Spośród 101 uczniów z „9-tki zgłoszonych do konkursu, którzy wzięli udział w eliminacjach on-line odbywających się 5 - 6 marca, 20 osób zakwalifikowało się do finałowej 100. Organizatorzy nie kryli zdumienia, że tak liczna grupa młodzieży z jednej szkoły weszła do finału, ponieważ do udziału zgłosiło się prawie 2000 uczniów z całej Polski.